Цвітіння конопель

Загальна характеристика цвітіння

Цвітіння є переломним етапом розвитку рослини. Воно характеризується певною тривалістю - від моменту, коли в бруньках закладаються зачатки квітів до їхнього відцвітання.

Ще одна відмінна його особливість полягає в тому, що цей етап відображає перехід рослини від вегетативного зростання до генеративного розвитку. Зміна стану рослини вимагає зміни певних умов його утримання. На цвітіння впливає світловий цикл. Скорочуючи світловий день та подовжуючи темний час доби, можна впливати на цвітіння. Насправді це означає перехід від циклу 18/6 до циклу 12/12.

Оскільки цвітіння - це тривалий процес, його поділяють на три стадії:

  • стадія передцвітіння;
  • стадія безпосередньо цвітіння;
  • стадія дозрівання.

Стадія передцвітіння

Ця стадія триває 1-2 тижні. Після закінчення четвертого тижня вегетативного зростання рослина виробляє передцвіття (бутони). Звичайне місце їх розташування – між четвертим та шостим вузлами від основи стебла. У цей час рослина інтенсифікує своє зростання, концентруючи всі зусилля на формуванні квітів.

Поживний розчин: з азотовмісними добривами.

Стать рослини

Своєчасне визначення статі при вирощуванні від насіння дозволяє зберегти для подальшого зростання та збирання врожаю жіночих рослин. Це необхідно зробити до того, як чоловічі почнуть виробляти пилок.

Будова передцвітів коноплі посівної (див. рис.):

  1. тичинкова квітка
  2. тичинка (пильник і коротка тичинкова нитка)
  3. тичинка
  4. маточкова квітка з приквітником
  5. маточкова квітка без приквітника
  6. маточкова квітка із зав'яззю
  7. насіння (насіння) з приквітником
  8. насіння без приквітника
  9. насіння (вид збоку)
  10. насіння (поперечний розріз)
  11. насіння (подовжній розріз)
  12. насіння очищене

Передцвіття можна виявити за прилистком (4-5 міжвузля). Вони утворюються в кінці вегетативної стадії - на 4 тижні вегетативного розвитку або через 6-8 тижнів після проростання насіння конопель. Їхня поява дуже важлива для стимулювання цвітіння. Якщо стимулювати цвітіння, застосовуючи 12/12 світловий цикл, до утворення передцвіття, рослина переживатиме стрес, наслідком якого може стати гермафродизм. Гермафродизм характеризується здатністю до самозапилення, що позначається на врожайності.

Стадія цвітіння

На цій стадії уповільнюється зростання листя, формуються квіти, які утворюються на завершальному етапі зростання. У природних умовах коноплі зацвітають восени, коли дні стають коротшими, темний час доби довшим. Звісно, ​​ці процеси впливає зона зростання. Наприклад, у тропіках рослини починають цвітіння, коли отримують більшу кількість світла та менше темряви.

У процесі цвітіння пилок із чоловічих рослин запліднює жіночі квіти. Чоловічі рослини, зробивши пилок, гинуть. У жіночих рослинах розвивається насіння, яке, дозріваючи, потрапляє в ґрунт та проростає, якщо його не зібрати.

 

Чоловічі рослини

Визначити чоловічі рослини можна на 6-8 тижні. Вони вищі за жіночі, у них міцніший корінь, рідкіші гілки та листя. За підтримки світлового періоду 12/12 чоловічі рослини зацвітають на два тижні раніше, ніж жіночі. При світловому циклі, в якому світлий час переважає над темним, вони виробляють менше забарвлень. Їхні світло-зелені або жовтуваті квіти розташовуються ближче до верхівки рослини, але поступово з'являються і в основі. У довжину вони сягають 6 мм. Дзвонові пилові мішечки на короткому вусику формують грона, і, розкриваючись через 6 тижнів, поширюють пилок.

Жіночі рослини

Виявити жіночі рослини можна вже на стадії передцвітіння, а через 1-3 тижні після стимулювання цвітіння з'являються перші ознаки квітів. Жіночі квіти поширюються від верхівки рослини до нижніх гілок. Вони відрізняються двома пухнастими білими волосками 0,6 – 1,2 см завдовжки. Це тичинки, які з'єднуються з сім'ябрунькою, розташованою в чашечці. Чашечки з маточками густими гронами, які прийнято називати шишками, звисають уздовж стебла. Основна шишка утворює центральну колу. Протягом останніх 2-3 тижнів шишки дозрівають, наливаються, набирають вагу, ущільнюються. Саме жіночі рослини і виробляють сильнодіючу смолу.

Сенсимілла

Жіночі суцвіття продовжують збільшувати масу протягом 6-10 тижнів після початку цвітіння. Кількість та маса суцвіть зростають за умови, що жіночі рослини не будуть запліднені чоловічими. Достиглі, але незапліднені, суцвіття жіночих рослин називаються сенсимілли. Сенсимілла цінна своїми щільними, великими суцвіттями із високим рівнем ТГК.

 

Трихоми

Смолу, за яку цінуються рослини конопель, виробляють спеціальні залози, звані трихомами. Вони являють собою утворення, що мають кулясту форму або форму волосків.

Трихоми утворюються у період, коли рослина переживає пік цвітіння. Цей період займає лише одну чи два тижні від усього життєвого циклу. Після цього трихоми виділяють липку блискучу смолу, що покриває листя. Наліт, що утворюється на листі, називають діамантовим пилом. Саме з цього пилу визначають якісні рослини, які містять найбільшу кількість ТГК та КБД.