Як та навіщо робити обрізання коноплі

У цій статті не обговорюватимуться складні види формування крони конопель та обрізки, такої, як суперкропінг та мейнлайнінг. Тут ми гостро порушуємо питання, яке стосується навіть новачків.

Навіщо потрібна обрізка?

Потреба в обрізанні конопель виникає у тих садівників, які придбали лампи високої потужності для своїх рослин, дали їм повною мірою зацвісти та починають підгинати. Цей спосіб потрібен для високих, великих та кущових рослин, але якщо у вас лише тоненький кущик під енергозберігаючою лампою, то обрізка вам явно не потрібна.

Так от, припустимо, кущ вже досить сформувався, обріс видатним густим листям, має пишну структуру та крону. Ви маєте потужне освітлення, але якою б гарною лампа не була, їй все одно не висвітлити деякі важкодоступні ділянки рослини. Як би ви не розкривали гілки, але весь центр та низ куща буде залишено поза увагою. Через якийсь час на тих місцях наростає безліч нових відростків, але не сформуються шишки. Ось їх і потрібно вчасно знаходити та видаляти, щоб звільняти простір та рівномірніше освітлювати свою рослину.

Також, вимагає обрізки конопля, яка генетично схильна до формування густого листя, це індичні культури або індико-домінантні гібриди. Ці рослини від природи дуже пишні, щільні, що іноді дуже ускладнює їх обрізання.

Коли можна підстригати свої кущі?

Підрізування – це у будь-якому випадку великий стрес для таких специфічних та ранимих рослин. Існує, звичайно, у продажу насіння конопель, яке має стійку генетику, через що у їхніх дорослих рослин розвинена хороша стійкість до різноманітних стресів, а тим більше до найпростішої обрізки. Але найкраще обрізати зайві пагони після періоду вегетації. На везі рослини ще тільки формуються, вони чутливіші до стресів, це може пригальмувати їх зростання й значно нашкодити майбутнім урожаям.

Як проводиться процедура обрізки?

При обрізанні зайвих листів коноплі необхідно спочатку набратися впевненості та рішучості для цієї серйозної справи. Багато гроверів болісно сприймають це, адже на везі радієш кожному новому листочку, а тепер половини рослини потрібно позбутися, та ще й зробити це власними руками. Але зробити це потрібно, щоб звільнити рослину від непотрібних витрат енергії на сплячі листи, а спрямувати її в корисніше русло. Також покращити вентильованість, що стане найкращою профілактикою цвілі.

Потім, набравшись рішучості, можна взяти чисті ножиці чи секатор та акуратно підняти листя на центральній колі. Там знизу будуть видні наші «некорисні» відростки, яких потрібно відразу позбутися. Місця зрізів можна зовсім не чіпати, вони самі затягнуться.

Чи потрібно обрізати автоквітучу коноплю?

В основному, на подібну проблему страждають фотоперіодні сорти, які сильно залежать від світлового циклу. Також, фотики мають схильність до тривалого періоду вегетації, а автики за досить короткий термін веги не встигають відростити стільки листяних сил. Але, як показує практика, завжди можна знайти, що обрізати, і дійсно є прихильники обрізки автоквітучих конопель.