Чому пророслі насіння конопель гинуть?

На стадії пророщування насіння конопель іноді можуть виникати деякі труднощі. Особливо якщо робота з насінням відбувається вперше. Це не рідко зустрічається у різних гроверів, навіть досвідчених. Насіння конопель може проростати успішно, але потім паросток, який тільки з'явився, може раптом загинути. Садівнику ця ситуація дуже неприємна, враховуючи вартість хорошого посівного матеріалу. Не варто поспішати писати гнівні відгуки сидбанку, адже проблема може бути не як сімка. У цій статті ми розберемо популярні причини такого неприємного сценарію.

Надлишок або нестача вологи вбиває ваші паростки

Найпоширеніша причина загибелі тільки пророслого насіння коноплі – надлишок вологи. Це часта помилка гроверів-початківців, адже вони люблять заливати свої рослини водою. Від рясних поливів паростки перестають розвиватися, а незабаром і зовсім гинуть. Це відбувається тому, що від великої вологості коріння перестає «дихати», до них не доходить кисень. Пізніше зайва волога в ґрунті може стати причиною різних захворювань коренів, грибків, плісняви.

Але не треба думати, що вода 100% вб'є ваш паросток! Від нестачі вологи будь-які рослини також можуть загинути. Будь-який живий організм вимагає певну кількість води підтримки життя. Якщо її взагалі не надходить або полив занадто мізерний, то рослина швидко висохне й загине.

Оптимальна температура – ​​запорука сприятливого розвитку сходів

Температура - важлива умова для того, щоб проросле насіння канабіса відчувало себе добре. Так само, як і з водою, тут потрібно знайти золоту середину. Температура не повинна бути надто високою або надто низькою, тому що це гарантує загибель паростків. Ще можуть негативно впливати і різкі перепади температури. Вони просто викликають сильний стрес для розтинку. Оптимальним показником, який варто орієнтуватися, є 23-26 градусів.

Підгодовуйте сходи правильно

Може, звучить дивно, але добрива можуть стати причиною загибелі ваших рослин. Все відбувається саме тому, що у ґрунті надлишок поживних речовин. Взагалі, потрібно знати, коли можна починати вносити добрива, адже занадто раннє підживлення може нашкодити. Наприклад, при культивації в аутдорі рекомендується вносити добрива лише після того, як рослина дасть знак. Зазвичай, на вигляд кущів стає видно, що їм не вистачає якогось поживного елемента. Відбувається така зміна зазвичай після 3-4 тижнів веги. Приводом значно знизити дозування та бути акуратним із добривами є культивація в гідропоніці. Також сюди можна віднести вирощування в закритому ґрунті в кокосовому субстраті.

Використовуйте правильну воду для поливу

Для поливу ваших паростків не варто використовувати неочищену воду з-під крана. Якщо ви користуєтеся такою водою, то вона повинна бути як мінімум відстояна. Щоб вивітрити шкідливі речовини, просто залиште воду з кришкою не менше, ніж на добу. Професійні гровери також вимірюють рівень pH, що є більш правильним рішенням.

Також рекомендується ретельно мити руки з милом, дезінфікувати інструменти, що використовуються для роботи зі сходами. Це необхідно робити для того, щоб не занести якусь інфекцію, адже молоді паростки схильні хворіти.

Прості правила, що допоможуть уникнути невдачі

Отже, щоб ваше насіння коноплі не гинули після проростання, потрібно пам'ятати про прості правила:

  • Дотримуватись правильного температурного режиму.
  • Удобрювати рослини суворо за дозуванням та потребою.
  • Уникати переливу, але й не забувати поливати сходи.
  • Слідкуйте за якістю води, що використовується для поливу.
  • Обробляти інструменти та добре мити руки перед роботою з рослинами.
  • Купувати тільки якісне насіння конопель у перевірених магазинах.

Ці прості рекомендації допоможуть зберегти життя паростків на перших етапах. Також будуть корисні протягом подальшого розвитку ваших рослин. Головне – взяти за звичку бути уважним до своїх рослин. І пам'ятайте, що в основному успіх грова залежить лише від вас!