Фотоперіодні сорти коноплі. Їх плюси та мінуси

Фотоперіодні сорти конопель – це рослини, які розвиваються лише від зміни світлового циклу. Тобто зацвітають за наявності особливих умов. Вони перевершують автоквітучі сорти за розмірами та врожайністю. Їх складніше вирощувати, але, як стверджують садівники, воно того варте.

Існує думка, що фотоперіодні рослини конопель складніше культивувати, ніж автоквітучі. А все тому, що потрібно змінювати світловий цикл, щоб змусити їх цвісти. А ще вони вищі й вимагають більшого догляду при обрізанні та формуванні крони.

Проте варто сказати, що досвідчені садівники можуть контролювати вегетативний період фотоперіодних рослин. Вони можуть продовжувати вегетацію практично нескінченно, якщо не зменшувати кількість годин світла в день. Цей факт дозволяє гроверам вирощувати справжніх гігантів, які й урожаю дадуть більше. Потім вони просто переводять свої рослини на світловий режим 12/12, щоб розпочати фазу цвітіння.

Властивості та характеристики фотоперіодів можуть разюче відрізнятися один від одного, представляючи велику різноманітність сортів. Все завдяки генетичній багатогранності. Все фотоперіодне насіння конопель ділять на два підвиди: Індика та Сатива. Вони відрізняються одна від одної. Наприклад, стрейни Сативи можуть легко розкрити свій величезний потенціал у відкритому ґрунті. А ще деякі різновиди можуть досягати висоти 3-4 метри у висоту. Індика ж, навпаки, має скромніші розміри. Рослини з переважанням індичного генотипу зростають до 100-150 сантиметрів заввишки. Їм добре як на вулиці, так і у приміщенні.

Урожайність фотоперіодних сортів

Фотоперіодне насіння коноплі дає рослини, що мають різну врожайність. Найпродуктивніші з переважанням Сативи – вони дають більше суцвіть, ніж Індика. Їхня врожайність на відкритому повітрі може доходити до 3 кг з рослини. У приміщенні ця цифра скромніша – до 600 грамів з квадратного метра. Таким чином можна дійти невтішного висновку, що врожайність фотоперіодних стрейнів перебуває безперечно на висоті.

Переваги та недоліки фотоперіодних сортів

Найпершою перевагою гровери вважають те, що вони можуть контролювати всю культивацію. Це не тільки оберігає від непередбачуваних проблем, а й допомагає досягати максимального результату. Особливо амбітні гровери використовують спеціальні техніки формування крони на вегетативному періоді розвитку. Вони допомагають досягти певної форми та висоти рослини, а також збільшити продуктивність у кілька разів. Примітно, що такі техніки не можна застосовувати до автоквітучих сортів, тому фотоперіодні рослини тут виграють.

Як уже було сказано, такі рослини мають великий виробничий потенціал. Вони самі собою дають багато суцвіть, тому що кущі виростають великими. Також, можна за бажанням збільшити прогнозований результат у кілька разів за допомогою підгинів та підрізок.

Фотоперіодне насіння конопель існувало спочатку, а автоквітуче з'явилося значно пізніше. Саме тому фотоперіодних сортів існує набагато більше. Серед широкого асортименту й вибір можна зробити під будь-які смаки гровера.

Крім цього, гровер може заощадити на подальшій покупці насіння, адже такі сорти можна клонувати.

З мінусів варто відзначити підвищений рівень складності вирощування. Цей вид насіння не підійде для гровера-початківця, який не знає нюансів вирощування. Також, потрібно набагато більше часу на розвиток рослин, тому збирання врожаю настає не скоро. Основна складність у тому, що на кімнатних садівників покладається відповідальність за переведення на цвітіння. Це робиться за допомогою зменшення годинника світлового дня до 12.

Фотоперіодні рослини вимагають певних навичок та знань. Потрібно постійно вчитися й стежити, щоб рослини не вийшли з-під контролю. Через те, що такі сорти схильні розвивати масивні коли, може виникати пліснява. Щоб цього не допустити, потрібно постійно підтримувати оптимальну вологість під час цвітіння та сушіння.