Гігрометр – корисний вимірювальний прилад

Для марихуани, як і для будь-якої іншої рослини, температура та вологість повітря – життєво важливі показники. Кожен у будинку знайдеться термометр – він потрібен для вимірювання температури. З його допомогою ми можемо одягатися за погодою та контролювати рівень тепла. Незважаючи на те, що вологість знати також важливо, як і температуру – гігрометр не набув масового попиту у населення. А насправді цей прилад дуже корисний. Він може стати в нагоді не тільки для гровінгу, але і для повсякденного життя. До того ж сучасні гігрометри можуть вимірювати обидва показники: температуру та вологість.

Що таке гігрометр?

Гігрометр – це прилад, який виміряє рівень вологості в тому місці, де буде поміщений. Це може бути приміщення, кімната, вулиця, підвал, комора або гроубокс з рослиною коноплі. Принцип роботи гігрометра в тому, що він показує відсоток вмісту вологи у повітрі.

Навіщо потрібен гігрометр?

Перший прилад для вимірювання вологості з'явився в 1677, завдяки французькому механіку, досліднику Гійому Амонтону. З часом гігрометр змінювався та вдосконалювався від найпростішого - до сучасного електронного. Якщо класифікувати цей прилад, то бувають плівкові, електролітичні та конденсаційні гігрометри. Той, який просто показує відсотки на екрані – це сучасний електронний гігрометр. Саме такий використовується для успішної культивації конопель.

Знати про рівень вологості повітря необхідно у різних випадках. Відомо, що надмірна волога викликає у людини застудні захворювання, а сухе повітря подразнює слизову оболонку. Висока вологість впливає також на розвиток грибкових та плісняних утворень. Вони можуть з'явитися на стінах, стелі, вікнах, а також на рослинах.

Гігрометр для культивації конопель

Для повноцінного вирощування марихуани необхідно приділяти особливу увагу потребам рослини. Деякі гровери не надають значення рівню вологості, а це є важливим показником і його потрібно контролювати. Він визначає стійкість розтишок до грибкових захворювань та кількість води, яка потрібна для поливу. В умовах з правильною вологістю рослини більш врожайні, мають здорове, енергійне зростання.

Від рівня вологості залежить частота поливу. Якщо рівень високий, кущ поглине потрібну вологу з повітря та при поливі знадобиться менше води. При низькій вологості рослини потребують більш частих поливів, тому що вбирають воду через коріння.

На стадії цвітіння можна змінити рівень вологості таким чином, щоб стимулювати суцвіття виробляти більше смоли. Велика кількість вологи загрожує неприємними наслідками для шишок. Вони проявляються через плісняву, гниль, борошнисту росу. Для профілактики виникнення хвороб необхідно забезпечувати як оптимальний режим вологості, а й систему вентиляції. Якщо постійно обдувати шишки під різними кутами, то ризик ймовірності грибкових захворювань знизиться.

Сухе повітря теж приносить проблеми рослині: листя може отримати світловий опік, почне жовтіти. А через велике споживання води з добривами може статися передозування поживними речовинами.

Оптимальні показники вологості

На різних етапах розвитку марихуані потрібна різна кількість вологи. Виміряти її можна гігрометром. Завдяки цьому приладу ви знатимете точні цифри та вчасно регулюватие вологість до потрібного рівня. Показники в межах норми мають бути такими:

Для саджанців та кущів у період вегетації – 40-60%.

Для клонів – 70%.

Для квітучих конопель – 40-50%.

Перед збиранням урожаю, за 2-3 тижні до харвесту – 40-45%.

Для просушування шишок – 55%.

Це зразкові показники, які найчастіше використовуються. Але через індивідуальність сортів коноплі, бувають випадки, коли ці цифри не зовсім підходять. Тому можна орієнтуватися на рекомендації виробника насіння, якщо воно є.

Дефіцит пружності водяної пари

За допомогою гігрометра можна визначити такий показник, як дефіцит пружності водяної пари. Тут відіграє велику роль температура у гроубоксі – вона дуже взаємопов'язана із вологістю. Кожен показник температури має максимально допустимий показник вологості – 100%. Після досягнення максимальної точки припиняється випаровування - це і є пружність водяної пари. Щоб обчислити дефіцит (скільки залишилося пари до максимальної точки), потрібно значення поточної температури гроубокса поділити на максимальне значення вологості.

Якщо в результаті обчислень вийде низький відсоток, повітря дуже вологе й випаровування скоро припиниться. Високий відсоток говорить, що в гроубоксі дуже сухо й волога швидко випаровується з листя.

Допустимий спектр температури та вологості для обчислення пружності водяної пари можна побачити у спеціальній таблиці. Знайти її можна на просторах Інтернету.

Найкращий вибір для гровера - гігрометр, який показує на дисплеї і температуру, і вологість одночасно. Варто купити гігрометр, якщо ви берете відповідальність за свої рослини й хочете отримати хороший результат. Постійний контроль показників зробить життя гровера набагато простіше та зручніше, а рослина менше хворітиме.