Конопля в косметології

Одна з неочевидних, але украй важливих галузей застосування конопель – косметологія та виробництво натуральної косметики. У цій індустрії становище даної рослини завжди було досить стійким, але особливої ​​популярності воно набуло порівняно недавно на хвилі інформаційного буму, пов'язаного з легалізацією немедичного використання конопель у Канаді, Мексиці, Уругваї та більш ніж десяти штатах США.

Зрозуміло, використання конопель в косметології зовсім не пов'язане з використанням психоактивних речовин у складі цієї рослини, але певний репутаційний флер додав новинкам з індустрії краси більшої популярності. Чим же косметика, у складі якої міститься коноплі або її похідні, така хороша і чи заслуговує вона на увагу насправді? Про це варто поговорити докладніше.

Матеріал створений виключно з пізнавальною метою й не містить жодних закликів до дії. Ми не пропагуємо, не рекламуємо, не продаємо та не розповсюджуємо наркотичні засоби. Крім того, цей матеріал не є альтернативою відвідуванню косметолога, дерматолога чи іншого лікаря.

Особливості термінології

Більшість брендів, які виробляють косметику з коноплею, прийшли на наш ринок із західних країн, тому користуються англійською термінологією. Як не дивно, технічна конопля, яка містить менше 0,3% ТГК й не може викликати наркотичного ефекту, називається цією мовою іншим словом, ніж марихуана, яку вживають у рекреаційних цілях. Перша називається cannabis, і це слово також застосовується для тих сортів та видів, які задіяні в медицині. А ось друга, тобто абсолютно нешкідлива з погляду на сприйняття, називається словом hemp. Хоча це одна й та сама рослина – просто різні її сорти.

Можливо, причина виникнення окремого слова для технічного різновиду цієї культури полягає в тому, що в США заборона на вирощування конопель з високим рівнем дози психоактивних речовин відбулася майже на 30 років раніше, ніж у Європі – 1937 року. І виробникам різних промислових, сільськогосподарських та будь-яких інших товарів із цією рослиною хотілося уникнути пильної уваги правоохоронних органів, для чого і було створено таке чітке розмежування.

Тому раніше на імпортній косметиці було зазначено, що до її складу може входити hemp, а ось зараз з метою реклами може зустрічатися і cannabis. Але оскільки наявність чи відсутність ТГК та КБД для косметики з коноплею не відіграє майже жодної ролі, яке саме слово використовує виробник – не важливо. Важливо інше – чим саме є конопля для конкретного косметологічного чи косметичного засобу:

  • основою, кількість якої є значною, а інші інгредієнти лише доповнюють корисні властивості конопель;
  • добавкою, відсоток вмісту якої може бути порівняно невеликий, хоча і користь від її наявність у засобі заперечувати чи применшувати не варто.

Обидва варіанти заслуговують на увагу, тому розмежування необхідно лише користувачеві-клієнту для кращого розуміння предмета розмови.

Особливості складу конопель обох типів, які можуть зіграти свою роль у косметиці

Конопля – рослина, яка відрізняється високим рівнем продуктивності у плані корисних речовин. А справа в тому, що важливі для збереження здоров'я мікроелементи знаходяться в різних частинах рослини. Так у насінні будь-якого типу конопель психоактивних сполук майже немає – їх зміст описується як “слідове”, тобто настільки маленьке, що його можна знехтувати. Скільки б насіння не з'їла людина, наркотичного ефекту не буде – і саме тому насіння рослини знаходиться у вільному продажу на території України як, наприклад, харчової добавки. Або інгредієнта косметичного засобу.

У складі насіння рослини близько 30-38% жирних олій. Вони у свою чергу складаються із сполук жирних кислот. Ці речовини покращують роботу нервової системи та відіграють важливу роль у зміцненні серця та судин. Також у насінні містяться:

  • вітаміни групи В, вітамін С, а також А та Е;
  • амінокислоти;
  • магній;
  • цинк;
  • фосфор.

Завдяки такій великій кількості корисних елементів насіння навіть вживається в їжу сирим. Але для створення натуральних косметичних засобів куди важливіше інша властивість насіння конопель. Йдеться про високий рівень сухості – принаймні як для олії. Це означає, що воно швидко вбирається у шкірний покрив, а також має властивість відновлювати гідроліпідний баланс шкіри людини. До того ж масло з насіння конопель має здатність позитивно впливати на кератинові утворення – тобто на стан нігтів та волосся!

У складі конопель можна виділити дві основні психоактивні речовини: тетрагідроканнабінол та каннабідіол. Після легалізації марихуани в перелічених вище країнах та штатах США виробники косметики, навіть якщо вони ніяк не були пов'язані саме з рекреаційним використанням канабісу, відчули істотне полегшення у формуванні асортименту. Тепер креми та інші косметичні засоби з ТГК та КБД можна виготовляти простіше, у більшій кількості. Але чим вони можуть допомогти?

Справа в тому, що КБД – сильний антиоксидант. Його протизапальний ефект застосовується для того, щоб значно покращити стан шкіри. Крім того, він також знижує її точкову пігментацію, що важливо ще й з естетичної точки зору – якщо цього вимагає запит клієнта, звичайно. З іншого боку, чисте конопляне масло рівномірно розподіляє та посилює утворення меланіну, що означає можливість більш інтенсивної засмаги. А завдяки більш вологій та здоровій шкірі він і протримається довше.

Які продукти з конопель використовуються у виробництві косметики насамперед

Головна сировина для косметики з коноплею - це олія холодного віджиму. Особливість даного способу виробництва з подрібнення конопляної сировини з подальшим опресуванням при низьких температурах. Це важливо для збереження максимальної кількості корисних сполук в олії, що вийшла.

Його основні характеристики такі:

  • тонізуючий ефект різні шари шкірного покриву;
  • зволоження;
  • відновлення еластичності;
  • пом'якшення шкіри;
  • регенеруючі властивості.

Заключна з даного списку якість є однією з ключових переваг цієї речовини. Адже таким чином косметика з конопель (або з використанням даного інгредієнта як додаткового) отримує здатність відновлювати стан шкіри після пошкоджень. Правильне використання натуральних кремів може бути ефективним доповненням не тільки для боротьби з висипом вугрів та іншими запальними процесами, але навіть прискорити розсмоктування шрамів та рубців! Дані засоби косметології та косметики можуть використовуватись і при псоріазі або навіть екземі.

Зрозуміло, йдеться про роль цих кремів як додаткового, а не основного лікувального засобу. Але при грамотному використанні відновлення здоров'я шкіри проходитиме набагато швидше, надійніше та ефективніше з такими засобами. Головне – переконатися у відсутності протипоказань та алергії у свого лікаря. Відразу варто сказати, що сама по собі коноплі не відноситься до токсичних речовин або речовин із високим рівнем небезпеки для зовнішнього застосування. Тому, якщо інші складові крему також натуральні, кількість пацієнтів, яким може допомогти такий засіб, вкрай висока.

Інші переваги конопляної олії та іншої косметики з конопель

Конопляна олія активно та ефективно використовується як засіб для догляду за станом волосся. Воно може застосовуватися як частина лікування наступних проблем:

  • себореї;
  • кінчиків, що січуться;
  • зменшення фази зростання волосся;
  • деяких форм облисіння.

Для лікувального ефекту достатньо використовувати просту олію без інших інгредієнтів. Але іноді в олію додають висівки з рису або оливкову олію. Єдине обмеження – якщо людина, яка користується олією для покращення стану волосся, має проблеми з кров'яним тиском. Тоді перед використанням цього засобу варто проконсультуватися у лікаря.

Також косметичні засоби з конопель можуть суттєво уповільнити або навіть зменшити прояв акне. Цей ефект виникає завдяки зменшенню вироблення себуму.

Складнощі у використанні

Обговорюючи активні речовини з конопель у складі багатокомпонентних складних косметичних засобів, варто зосередитися на кремах та інших засобах з КБД. Справа в тому, що засоби, що містять ТГК, зазвичай не виходять за межі внутрішнього ринку того штату, де вони були вироблені й де марихуана (а значить і дане з'єднання, що викликає дурманний ефект та потенційно залежність), тому їх не вдасться придбати не тільки в Європі, але навіть в інших штатах Америки.

Інша річ – багатокомпонентні засоби косметики з КБД. Але тут є один підводний камінь – не всі комбінації цієї речовини діють однаково ефективно. Справа в тому, що ізоляти й так звані кристали мають куди менший ефект впливу на шкіру. У результаті виробникам доводиться поєднувати різні складові рослини для комбінації КБД-компонента з метою збільшення реальної ефективності. Це може ускладнити процес створення такого крему – а отже, і підвищити його вартість.