Контейнери для рослин

Щодо вибору місткостей для вирощування кімнатних рослин однозначних думок немає й не може бути. У кожного свої переваги. Спробуємо проаналізувати сильні та слабкі сторони окремих видів горщиків квітів та інших місткостей, придатних для розведення рослин.

У садових та господарських магазинах представлений великий вибір спеціальних горщиків. Вони виготовляються з різних матеріалів, мають різну форму та об'єм. Найчастіше використовуються горщики, об'єм яких становить 15 та більше літрів. До їх переваг, крім можливості вибрати на свій смак й відповідно до своїх потреб, відносяться міцність, цільове призначення, багаторазове використання, поєднання, зручність експлуатації і т.д. Але є й обмежуючі чинники. До них насамперед відноситься ціна.

Сучасний садівничий та кімнатний дизайн дозволяє використовувати різноманітні пластикові місткості, відра, харчові контейнери. Вони конкурентоспроможні за ціною та й вибір не підведе. Але над ними доведеться трохи попрацювати, зробивши дренажний отвір, продумавши додаткову місткість для піддону.

Особливого ставлення до вибору місткостей вимагають автоквітучі рослини. Крім зазначених їм можна пристосувати бутлі й каністри з-під питної води. Єдина умова – забезпечити світлоізоляцію. Все інше – справа фантазії та спритність рук. Вирізаючи з них місткості різної форми, обертаючи пакетами для світлоізоляції та фіксуючи їх скотчем, прикрашаючи на свій розсуд, можна досягти не тільки міцних та надійних умов для зростання ваших улюбленців, але й створити цікаві композиції. Тільки слід пам'ятати про старі дієві правила: не забувати про дренажні отвори для краси, використовувати весь простір місткості для одного вихованця.

Досвідчені садівники радять робити дренажний отвір не в самому дні, як зазвичай прийнято, а збоку, на 3-4 см вище.

Для вирощування рослин можна використати будь-які місткості. Прикладом цього є пластикові ящики, обгорнуті кількома шарами щільної поліетиленової плівки, дерев'яні ящики й навіть картонні коробки та мішки з субстратами, розрізаними посередині.

Ну, а вінцем прогресу по праву вважається гроубаг. Це горщик багаторазового використання. Оптимальний його об'єм – 10-40 л. Гроубаги мають безліч переваг та повністю окупають витрачені на їхнє придбання кошти. Серед них – повітряна підрізка коренів, їх розвиток в умовах оточення повітряним прошарком, завдяки чому вони одержують кисню в 2-3 рази більше, ніж у звичайних горщиках. Ще однією перевагою є те, що рослину неможливо перелити – зайва вода стікає у піддон та може бути використана у разі потреби.

Є й застереження, про яке потрібно пам'ятати. Переміщуючи неповний гроубаг, пухкий ґрунт може зрушити і, як наслідок, - стрес для рослин та навіть пошкодження коріння.

Систематизувавши всі «за» та «проти», отримаємо правила експлуатації гроубагів:

  • заповнювати гроубаг землею чи субстратом наполовину й підсипати зі зростанням рослини;
  • для рівномірного розподілу вологи змішувати ґрунт, керамзит, гумус, перліт;
  • використовувати жорсткий піддон для транспортування;
  • не зливати надлишки води, що стікають у піддон;
  • забруднений у процесі експлуатації мішок, упорядкувати перед наступним вживанням.