Випічка з коноплі
Є ті, хто підтримує ідею легалізації марихуани як у медичних, так і рекреаційних цілях. Є супротивники цієї ідеї. Але поки списи розбирають обидві сторони, насправді діалог про використання даної рослини необхідно вивести за межі дискусії чисто про речовини, що дурманять.
Адже коноплі – це насамперед багатоцільовий сільськогосподарський продукт, який можна використовувати у дуже великій кількості галузей, що ніяк не пов'язані з наркотиками. Наприклад, використання насіння конопель для випічки – справжнє джерело для кулінарів. Причому крім звичайного хліба (з випіканням якого виникають деякі складнощі через високу жирність борошна з насіння конопель) є чимало незвичайних рецептів на основі такого тіста.
Як звернути складності конопляного тіста собі на користь
Є дві основні складності, пов'язані з виробництвом борошна з насіння конопель:
- Очищення цілісного насіння вимагає додаткових зусиль та витрат часу. По-перше, насіння потрібно розмочити у воді, по-друге, власне, очистити. Але зусилля варті того, оскільки перебування у воді зменшує природну гіркуватість, роблячи смак більш нейтральним – а значить, і більш простим для підбору інших інгредієнтів для рецепту. Очищати насіння дуже важливо, оскільки якщо лушпиння залишиться хоча б частково, це ускладнить роботу мікрофлори, яка займається бродінням. Грубо кажучи, дріжджам буде просто нема за що зачепитися, і тісто буде й наполовину не таким повітряним та пишним, як пшеничне. Однак якісне та ретельне очищення вирішує цю проблему.
- Конопляне насіння багате на рослинні жири. Причому рівень їхнього змісту вкрай високий, досягаючи близько 33%! Тобто фактично третина насіння – це багаті жири, що легко засвоюються. Що чудово з погляду поживності, але не дуже зручно для кулінарії з прикладного боку. Адже чим жирнішим є борошно, тим складніше зробити тісто нелипким, щільним і однорідним, досить густим для ефективного випікання.
Саме через другу причину спекти булочку тільки на конопляному борошні в домашніх умовах навряд чи вийде – доведеться комбінуватися таке тісто зі звичайним, пшеничним або житнім. Проте описані вище особливості відкривають широкий простір для імпровізації. Виникло кілька цікавих рецептів, пов'язаних з використанням рідшого, жирного та незвичайного за смаком тіста. Про які страви йдеться? Зрозуміло, про млинці, десерти та коржики.
Млинці з конопель
Конопляне насіння має досить специфічний смак, який, в принципі, ще можна назвати нейтральним – але все ж він істотно відрізняється від пшеничного борошна. Тому млинці – неочевидне рішення, але зненацька результативне. Рецепт таких ласощів наступний:
- по три столові ложки рисового та конопляного борошна;
- дві склянки молока;
- олія (наприклад, кокосова) - чайна ложка;
- сіль та цукор за смаком;
- полуниця (можна взяти заморожену).
Також можна додати солодкі чіпси або пластівці. Процес приготування дуже простий: усі складові, окрім полуниць, потрібно збити до однорідного стану. Для цього найкраще підійде блендер. Для в'язкості бажано додати одне яйце. Потім потрібно розігріти сковороду, розтопити на ній олію - і посмажити з цієї суміші млинці так само, як і звичайні.
Важливо, що млинці з конопляної муки виходять досить ламкі, тому під час перевертання доведеться бути обережними. Полуниця накладається зверху ягодами. Або можна її змішати з якимось солодким сиропом (кленовим або будь-яким іншим до смаку) та полити цією сумішшю млинці. Такі ласощі є більше десертом, ніж звичайним обідом, але незвичайний аромат конопляного насіння освіжає й відтіняє насолоду смаку, завдяки чому страва буде не нудотною, а до певної міри навіть екзотичною.
Коржик з конопляного борошна
Тісто для коржика завжди має бути досить рідким, за рахунок чого конопляне борошно з його жирністю є відмінним рішенням. Спосіб приготування такий:
- Одне куряче яйце потрібно змішати з трьома столовими ложками цільнозернового борошна (пшеничного).
- У суміш додати також пару столових ложок борошна із насіння конопель.
- Все це довести до однорідного стану.
- Можна додати також одну столову ложку води - але це опціонально, все залежить від в'язкості суміші.
- На сковороді розтопити масло, і на ньому посмажити коржики до готовності.
Суміш до смаження повинна розтектися рівномірним тонким шаром, тому визначити готовність буде досить просто. Ця страва не є солодкою, тому крім солі можна додати різні спеції та навіть трави на вибір кулінара.
Більше того, протягом століть чи навіть тисячоліть коноплі саме так і використовувалися. Дивно, але негативне ставлення до цієї рослини сформувалося менше століття тому, і раніше ні з якими ефектами, що дурманять, воно не асоціювалося. Швидше коноплі були прямим конкурентом пшениці у сільському господарстві, бавовни – у виготовленні натуральних тканин. Насіння конопель було чудовою сировиною для борошна та особливого молока (ось так рослинне молоко з'явилося задовго до формування самої ідеї вегетаріанства).
Маффіни
Тісто для мафінів, тобто ніжних кексів, має бути не стільки густим, скільки рідким – і знову тут може стати в нагоді конопляне борошно. Воно зробить повітряний, солодкий десерт корисним – протеїновим (через вищезгаданий вміст білка). Рецепт такий:
- Дві столові ложки какао (найкраще взяти натуральне), вдвічі більше за конопляне борошно, два яйця, кориці та цукру за смаком потрібно змішати в одній мисці.
- Отримавши однорідний стан, поділити на дві порції для мафінів та розлити по формах.
- Випікати при температурі 200 градусів за Цельсієм у розігрітій духовці близько 20 хвилин.
Перевіряється готовність зубочистками. Всі рецепти даного списку прості та дозволяють на конопляному тісті робити щось оригінальне.