Роль каннабісу в медицині

Медичний канабіс з кожним днем ​​все активніше входить до системи охорони здоров'я. По всьому світу коноплі поступово стає легалізованою рослиною, яку можна використовувати тяжкохворим людям для лікування. Курці відзначають, що дивовижні властивості цієї лікарської рослини здатні зупинити біль, спазми, нудоту та безсоння. Також канабіс корисний у лікуванні більш серйозних захворювань, які ми розглянемо в даній статті.

Біполярний розлад особистості та марихуана

Біполярний розлад особистості проявляється у різних людей, незалежно від віку, раси, статі, становища у суспільстві та матеріального достатку. Цей серйозний психічний розлад найчастіше виявляється у молодих людей 24-25 років.

Майже 3 відсотки населення Америки, згідно з дослідженнями, мають діагноз – біполярний розлад особистості. З них 83% вже у «важкій» стадії захворювання. Результат лікування таких людей непередбачуваний, адже сучасна медицина не має достатньої кількості ефективних препаратів. Антидепресанти, які призначають лікарі, полегшують одні симптоми та посилюють прояв інших. Пацієнти, які довго та регулярно споживають їх, скаржаться на прояв численних побічних ефектів. Серед них найстрашніший – поява суїцидальних думок.

Досягненням у медицині на сьогоднішній день є літій. Це мінерал, який вважається відносно сильним та популярним терапевтичним засобом. Його застосовують для зменшення нервової активності, запобігання депресії та іншим неприємним симптомам. Але мінусом цього препарату вважається його негативний вплив на нирки пацієнта. Також сюди належить і недоведена ефективність у лікуванні біполярного розладу.

Існують ще альтернативні методи лікування цієї хвороби: медитації, молитви, самонавіювання. Але їх ефективність не визнається у широких колах експертів та вчених.

Медична марихуана не легалізована в більшості країн, тому вивчити достатньо її не встигли. Відносно слабко вивчений розлад особистості, що дає гарантій результативне лікування традиційними засобами медицини. З цієї причини багато пацієнтів з цим діагнозом вдаються до лікування канабісом.

Вибираючи лікарську рослину, хворий змушений займатися самолікуванням, адже канабіс не числиться серед офіційних медичних напрацювань. Принаймні лікуватися марихуаною простіше, якщо пацієнт живе в країні, де вона легалізована.

Що говорять про ефективність каннабісу пацієнти та експерти?

Існує безліч реальних відгуків пацієнтів, які випробували такий метод лікування та говорять про його ефективність. Медичні коноплі можуть легко перемогти манію, депресію – основні неприємні ознаки біполярного розладу особистості. У поодиноких випадках є й негативні відгуки, де пацієнти помітили погіршення ознак та самопочуття. Проблема може бути у недотриманні дозування, неправильно підібраному сорті чи індивідуальному сприйнятті людини.

У 1998 році фахівцем конопляної медицини Лестером Грінспуном була опублікована стаття про позитивні властивості канабісу. Шанований лікар з гарвардського медичного факультету був упевнений, що марихуана є ключем до лікування біполярного розладу.

Через кілька років Сі Ейч Ештон теж написав статтю. Там він розкрив неефективність традиційної медицини у лікуванні цього захворювання. Ештон закликав докладніше вивчити марихуану як альтернативні ліки у боротьбі з розладом особистості.

Наступні наукові публікації Рафаеля Брага, Тайлера та Сагара, інших відомих фахівців аналогічно доводили ефективність канабісу. Цей «найрадикальніший метод лікування» здатний подарувати шанс на одужання людям з біполярним розладом.

Роль конопель у лікуванні шизофренії та синдрому Туретта

Медичний потенціал конопель зараз активно вивчається талановитими вченими з усього світу. Дослідниками з Австралійського університету було знайдено докази ефективності компонентів канабісу проти синдрому Туретта та шизофренії.

Прояви цих серйозних захворювань характеризуються неприємними симптомами, що з важкими порушеннями нервової системи. Серед симптомів синдрому Туретта – втрата контролю рухів, звукові тики. Симптоми шизофренії виявляються у спотворенні дійсності, слухових галюцинаціях, маренні.

Чи можна вилікувати шизофренію конопель?

Канабіс містить каннабідіол, або скорочено КБД. Ця речовина не містить психоактивних компонентів і вже зараз дає великі надії в медицині. Вчені з Австралії зробили докладний аналіз цієї речовини, тестували на щурах її ефективність. У ході досліджень вдалося з'ясувати, що він може покращувати концентрацію уваги, пам'ять. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що компонент марихуани може бути корисним при лікуванні неврологічних захворювань. З існуючих фармацевтичних препаратів тільки каннабідіол може ефективно лікувати симптоми шизофренії без побічних ефектів.

Щоб знати напевно, Треба провести остаточні наукові дослідження на людях, хворих на шизофренію. Проте більшість сучасних учених упевнені в успіху такого експерименту, тому прогнозують швидку офіційну появу ліків.

Ефективність канабісу в лікуванні астми

Однією з масових хвороб сучасного світу, де панує індустріальний розвиток, є астма. Близько чверті населення Землі страждає на цю недугу, в різних формах. Це одне з вроджених алергічних захворювань, що виникає від певних умов та подразників. У лікуванні астми беруть участь насіння коноплі та повноцінна рослина, адже вони відрізняються величезним медичним потенціалом. Ось уже десятиліттями вчені з усього світу намагаються довести ефективність марихуани у лікуванні цього захворювання.

Знаковим стало дослідження 2015 року від бразильських вчених, які вплинули каннабіноїдами на щурів. Тварин штучно стимулювали астму, а потім вводили порцію «протиотрути» з каннабіноїдами. Вже за добу після запровадження виявлялися підсумки експерименту. Вони продемонстрували зниження концентрації цитокінних рецепторів, які збуджують алергічну реакцію в організмі. Другим важливим ознакою успіху було придушення вироблення слизу в гортані, що теж вважають симптомом астми.

Завдяки роботі вчених було зроблено висновки щодо перспективи використання цього препарату надалі на людях. Це могло б допомогти врятувати життя мільйонів людей. Експерименти проводилися на тваринах, що не дозволяє офіційно заявляти про ефективність для людей. Хочеться вірити, що незабаром наука всебічно вивчить цю лікарську рослину. Це подарує багатьом людям надію на одужання.

За каннабісом майбутнє медицини?

Люди, які розчарувалися в традиційних фармакологічних препаратах, самі шукають альтернативні шляхи лікування. Насіння конопель, медичний канабіс зараз використовується в різних фармакологічних розробках. Недостатньо вивчений потенціал рослини уповільнює цей процес, через що не відбувається легалізація марихуани. Відомо, що багато людей вже спробували на собі дію конопель та стали почуватися краще. Про це пишуть і у численних наукових публікаціях. Вчені вірять: «За каннабісом майбутнє медицини!». Залишається тільки чекати та сподіватися на це.