Насіння конопель для приготування напоїв

Насиченість безліччю корисних елементів та незвичайний яскравий смак роблять насіння конопель дуже цікавою приправою. Більше того, в насінні немає психоактивних сполук (їх там немає в скільки-небудь серйозної концентрації), так що їх вживання є безпечним.

При цьому крім використання конопляного насіння як основи для борошна або спецій для додавання в різні страви, цю рослину цілком можна використовувати і для приготування напоїв! Причому через специфічні смакові якості можна з упевненістю говорити про те, що такі напої отримують справді унікальний та неповторний смак. Крім того, використовують те насіння, яке належать сорту, що спочатку не володіє психоактивними речовинами. Завдяки цьому їхнє поширення на ринку є легальним, а вживання конопляного молока не викликає жодного наркотичного ефекту.

Домашнє "молоко" із насіння

Саме так зване конопляне молоко є основою для багатьох напоїв із цього продукту. Зрозуміло, ця рідина отримала свою назву лише умовно за білий колір. Жодного відношення до продуктів тваринного походження ні сам продукт, ні процес його приготування не мають. Однак зробити вдома цю рідину досить легко. Пропорційне співвідношення насіння до води становить 1:4, хоча більшої густоти можна взяти 1:3. На кожні 2 склянки води потрібно взяти 1-2 фініки або іншого сухофрукта такої ж маси.

У сирому вигляді цілісні насіння конопель гіркуваті на смак, мають виражений аромат, який проявляється при вживанні в їжу. Але використання води та, особливо, сухофруктів суттєво змінює смакові якості основи. Рецепт такий:

  • Насіння дати настоятися близько доби у чистій воді. Це важливо для видалення зайвої гіркоти.
  • Промити якнайретельніше, після чого викласти насіння в чашу блендера. Прямо туди заливається свіжа вода у вище пропорції.
  • Видалити з вибраних сухофруктів насіння. Шматочки мають бути невеликими, щоби сік виділявся вже в процесі подрібнення. Можна використовувати, наприклад, фініки.
  • Інгредієнти збиваються близько двох хвилин. Орієнтуватися потрібно на консистенцію рідини. Вона має бути максимально однорідною, а на її поверхні – утворитися легка пінка.
  • Рідина проціджується через сито та марлю (зазвичай кілька шарів).

Термін придатності конопляного молока, що вийшов, зазвичай не перевищує пари днів, і зберігати його потрібно в холодильнику. Враховуючи швидкість приготування, бажано приготувати кількість на 1-2 прийоми. Також можна трохи змінити рецепт, замінивши сухофрукти цукром, ваніллю та корицею. Ці спеції, що навіть додаються в мінімальних кількостях, зроблять рідину ще солодшою. Втім, і фініків буде більш ніж достатньо, тим більше, що солодкий смак рідини поєднується з горіховим післясмаком.

Зазвичай за те й люблять конопляне молоко, що воно не містить цукру. Також воно позбавлене холестерину і найчастіше не викликає негативної реакції у людей із непереносимістю лактози. Але не тільки люди з цією особливістю травлення цінують цей напій. Йому також віддають перевагу вегетаріанці та любителі здорової їжі. Адже рідина не зазнає температурної обробки - і отже, зберігається вміст омега-3 і омега-6 жирів. Саме в тій пропорції, яка оптимально підходить для засвоєння системи травлення.

Які напої можна приготувати на основі конопляного молока

Один із найпопулярніших напоїв на основі конопляного молока – це смузі з нього та чорниці. Загалом складових чотири:

  • Конопляне молоко – приблизно половина чашки.
  • Бананова суміш. Вона робить напій густішим, відтіняє кислинку чорниці, робить коктейль більше схожим саме на смузі, а не на морозиво, що розтануло. На пів чашки конопляного молока потрібно взяти половину великого банана або один невеликий.
  • Половина чашки чорниці. Підходить як заморожена, так і свіжа. Для того щоб охолодити напій у разі використання свіжих ягід можна додати пару-трійку кубиків льоду.
  • Половину чайної ложки ванілі можна додати для аромату.

Усі інгредієнти змішуються у блендері, після чого розливаються по келихах. Описана кількість підійде для двох порцій.

Можна обійтися зовсім без чорниці, тільки додавши в молоко банан та ваніль. Але якщо кислих ягід не буде, ванілі потрібно використовувати менше – вже не половину чайної ложки, а чверть, оскільки напій і так виходить солодкий. Цей рецепт є основою для аналогів з іншими фруктами.