Сорти конопель зі стійкістю до плісняви та хвороб
Сорти конопель зі стійкістю до плісняви та хвороб останнім часом стали дуже актуальними, адже сучасні гровери розуміють, що не завжди можуть протистояти агресивним патогенам та шкідникам. Якщо ви недооціните серйозність цих проблем, то можна просто втратити врожай. У цій статті ми розглянемо основні види цвілі і чому вони небезпечні, звідки й коли з'являються грибкові захворювання, як їх запобігти, а також список стійких до цвілі та хвороб сортів конопель.
Чим небезпечна пліснява та інші захворювання для коноплі
Цвіль виникає завжди не вчасно, псує врожаї, навіть якщо раніше все було добре. Гровери і так повинні стежити за безліччю параметрів одночасно, тому що вирощувати марихуану складніше, ніж будь-яку іншу культуру, але саме плісняві утворення з'являються, коли їх найменше чекаєш. Трапляється таке на різних етапах життя рослини, але найчастіше саме перед харвестом. Будь-якому гроверові буде прикро витратити так багато сил і часу, виростити кущ, а шишки виявляться заражені пліснявою. Логічно, такі вже не годяться для куріння – використовувати їх ніяк не можна, бо це небезпечно для здоров'я.
Є три основні проблеми, які набридають коноплярам найчастіше:
- Звичайна пліснява, яка виражена характерним пухнастим нальотом білого кольору.
- Борошниста роса.
- Поява гнилі на суцвіттях.
Небезпека їх усіх у тому, що вони стрімко розвиваються і можуть погубити весь урожай. Захворювання рослин коноплі призводять до втрати якості готового продукту, зниження продуктивності, додаткових фінансових витрат. Саме цвіль може призвести до повного знищення посадок, вплинути на хімічний склад (наприклад, змінити концентрацію канабіноїдів), та й найнебезпечніше - зараження шишок, тому що їх вже не можна буде курити.
Причини появи цвілі та захворювань у рослин марихуани
Навіть за наявності досвіду культивації марихуани, результатом деяких дій може стати виникнення цвілі або захворювань. До того ж невелика кількість спор цвілі може бути поряд з місцем вирощування вашої рослини. Щоб активуватися та розростися, їм потрібні відповідні умови – тепло та волога. Є хороша новина - ви легко можете регулярно підтримувати середовище, в якому суперечки не зможуть розростатися.
Розберемо докладніше причини появи цвілі:
- Погана вентиляція або багато рослин, посаджених надто близько одна до одної. У таких умовах легко розвивається борошниста роса і вона може з'явитися на будь-якому етапі розвитку ваших кущів. Недостатній обмін повітря у рослин підвищує вологість і температуру, що створить умови для розвитку цвілі.
- Висока вологість. Якщо у рослин широке листя, то воно випаровує багато води. Гровер необхідно постійно за цим стежити і контролювати показники, а також використовувати осушувач, якщо потрібно знизити рівень вологості.
- Висока температура повітря. Важливо дивитися, щоб температура не піднімалася вище 27 градусів за Цельсієм. За умов понад 30 градусів борошниста роса може накрити ваші рослини за кілька днів.
- Погана гігієна обладнання. Не секрет, що для гровінгу важливо дотримуватись гігієни, щоб не занести в гроубокс якусь інфекцію. Якщо нехтувати змінним взуттям, дотриманням чистоти приміщення, рук та інструментів, виникнення захворювань вам не уникнути.
Список стійких до цвілі та хвороб сортів
Якщо спочатку купувати насіння конопель сортів, які мають стійкість до плісняви та захворювань, то ризик їх виникнення значно знизиться. Однак, не варто відчувати долю і забувати про нормальний догляд, вентиляцію, температуру та рівень вологості! Генетично посилені сорти допоможуть вам трохи менше переживати з цього приводу, але все ж таки краще перестрахуватися і не створювати зайвий раз сприятливі умови для цвілі.
Отже, ось список сортів, які мають підвищену опірність хвороб, плісняви та гнилі:
Сорт із хорошою стійкістю до хвороб та дуже липкими шишками. ТГК сягає 24%, переважно Індика. Продуктивність гібриду досягає 600 г суцвіть з одного квадратного метра. Дія максимально розслаблює тіло, заспокоює думки. Смак – чудова суміш цитрусів та хвойного дерева.
Потужний, переважно сативний сорт конопель, походить від схрещування потужних генетик: G13 Haze та White Widow. Має елітні характеристики – шикарну врожайність (700 г/м2), високий ТГК (25-27%) та дивовижну силу ефекту. Після куріння цього сорту з'являється заряд енергії та бадьорості, потужна ейфорія. Аромат шишок сосново-ванільний.
Відмінний автоквітучий стрейн для новачків, який має міцне здоров'я, опірність до стресів та імунітет до грибка. ТГК – 22%. Має м'ятний смак диму. Ефект розслаблюючий. Цвітіння триває близько 55-60 днів. Продуктивність гібриду може досягати до 550 грамів з одного квадратного метра.
Автоквітуча версія відомаго фотоперіодного стрейну з високою стійкістю до плісняви. Має характерний дизельний аромат із відтінками Сканка та цитрусових. Має непогану врожайність, яка досягає до 150 грам шишок з куща і яскравим, енергійним ефектом. ТГК сягає 23%.
Сорт, який давно вже став класикою, улюбленець багатьох гроверів та селекціонерів. Має міцну структуру куща та високу стійкість до різних впливів. Ефект можна описати як нокаутуючий стоун. Переважно Індика. ТГК – 20%. Смак шишок пряний, трав'янистий, з нотками землі.
Десертний, гурманський сорт із насиченим смаком та ароматом, який нагадує італійський джелато. Активно застосовується в медицині, має збалансований ефект, який одночасно діє на тіло та розум курця. Врожайність може досягати понад 800 г суцвіть з одного квадратного метра, а рівень ТГК – 25% і вище. Сорт має складну та різноманітну генетику.
Потужний сорт з переважанням Сативи та гарною стійкістю до грибкових інфекцій. Має характерний ефект, що бадьорить, і пряний, йогуртовий аромат шишок. Врожайність може досягати до 140 г сухих суцвіть з одного куща. Цвіте лише 56 днів, за рахунок чого швидко дозріває. Рівень ТГК сягає 20%.
Всі сорти є в наявності на нашому сайті. Це фемінізоване насіння коноплі вищої якості з Європи, яке має відмінну генетику та характеристики.
Як запобігти появі цвілі в індорі та аутдорі
Щоб запобігти появі такої неприємної проблеми у власному гроурумі, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
- Ставте вентилятори таким чином, щоб вони обдували рослини з кількох сторін і не створювали застою повітря.
- Для контролю за вологістю варто встановити витяжку.
- Дивіться за листям своїх рослин і вчасно проводьте дефоліацію - обрізайте непотрібне віяло листя, щоб кущ не був занадто густий. Таким чином до нього звільниться доступ повітря і світла, а також він менше випаровуватиме воду.
- Слідкуйте за оптимальним рівнем температури та вологості, використовуючи спеціальне обладнання для вимірювання.
- Щодня оглядайте уважно суцвіття на наявність будь-яких змін.
- Якщо врожаї почала вражати гниль, їх потрібно постаратися якнайшвидше зібрати, ніж заражати інші посадки.
Для вирощування у відкритому ґрунті досить просто вибрати правильне місце посадки, щоб вона обдувалася вітром, щоб сонячні промені потрапляли на рослини, особливо вранці.
Можна по можливості ходити струшувати ранкову росу або капки після дощу, щоб знизити вологість для шишок. Але з наближенням осені доведеться подбати про наявність укриттів, які захищатимуть посадки від холоду та дощів.