Трихоми марихуани

Трихоми марихуани можна побачити в куща лише на стадії цвітіння. Виглядають вони як велика кількість залоз, з яких виділяється смола. Самі собою трихоми – це нарости епідермальних клітин рослини конопель. Вони займаються активним виробленням каннабіноїдів, у тому числі і таких, як ТГК (тетрагідроканабінол) та КБД (канабідіол). Трихоми є найціннішою частиною марихуани, вони надають їй психоактивності, яку люблять растамани.

Ці маленькі нарости зовсім помітні, щоб розглянути їх детально, доведеться використовувати мікроскоп або збільшувальне скло. Ідентифікувати трихоми вдається лише після їхнього збільшення мінімум у сорок разів. Вони зустрічаються як на чоловічих, так і на жіночих кущах, але в останніх їх значно більше. Тому жіночі кущі цінуються значно вищими, особливо незапилені (сенсимілья). Для гарантованого отримання сенсимильї гровери використовують фемінізоване насіння конопель.

Види трихом

Є два основних типи, на які поділяють трихоми марихуани: залізисті та незалізисті. Вони відрізняються на вигляд, метаболічним процесам, інтенсивності вироблення секрету і ще багато чим.

Незалізисті трихоми виконують захисну функцію рослини, тобто оберігають марихуану від негативних впливів. Наприклад, від паразитів та комах, а також від плісняви. Розміщуються вони на листі куща й нагадують тонкі волоски з гострим кінцем. Найбільше їх зустрічається на нижній та верхній частині куща марихуани.

Незалізисті трихоми діляться на цистолітичні та нецистолітичні. Перші знаходяться на зовнішній частині листя, а другі – на внутрішній.

Залізисті трихоми відповідають за вироблення смол та зустрічаються найчастіше на шишках. Вони, у свою чергу діляться на цибулинні, головчасті та головчасто-черешкові. Розрізнити їх можна за розмірами та формою:

  • Цибульні трихоми дуже дрібні, практично мікроскопічні. Будова цих трихом проста - ніжка, стебло й головка. Вони не виробляють, а також не містять терпенів та канабіноїдів.
  • Головчасті трихоми вже побільше, мають велику головку й зовсім маленьку ніжку, від чого й пішла їхня назва. Цей тип трихом зустрічається на листі та стеблі. Вони виробляють канабіноїди тільки на стадії вегетації і від рясності вироблення секрету залежатиме опуклість самої головки.
  • Головчасто-черешкові трихоми зовні схожі на маленькі грибочки, вони найбільші із залізистих тріхом. Саме ці залози відповідають за вироблення канабіноїдів та терпенів у великих концентраціях. Утворюються на суцвіттях. Від генетичного походження сорту залежатиме щільність розміщення цих трихом та їх кількість.

Захисна функція трихом марихуани

Саме трихоми забезпечують канабісу захист від несприятливих зовнішніх факторів. Вони покривають рослину липким шаром смоли, який ефективно захищає його від більшості комах та паразитів. До того ж, що містяться в марихуані кислоти THCA і CBGA можуть серйозно отруїти багатьох комах. Тварин, які не проти пожувати будь-яку рослинність, зупиняє від поїдання конопель липкість та смак трихом. До того ж досить товстий шар трихом частково оберігає листя від палючого сонця та інших дій. Речовини, що містяться в залозах, запобігають появі та розповсюдженню цвілі на кущах марихуани.

Трихоми значно збільшують шанси виживання рослини, навіть у екстремальних умовах. Саме їм можна дякувати за те, що кущ дотяг до харвесту.

Як мають виглядати трихоми перед збиранням урожаю?

Як тільки починається стадія цвітіння, можна побачити трихоми прозорого кольору. Свою прозорість вони зберігають до середини цвітіння, а ближче до наступу харвеста змінюють забарвлення. Багато хто з гроверів знає, як визначити, що марихуана готова до збирання врожаю – досить поглянути на трихоми. Вони набувають спочатку каламутного молочно-білого відтінку, а потім – бурштинового. Успішною формулою для збирання врожаю вважається, коли на кущі близько 70% молочних трихом та 30% бурштинових.

Науково доведено, що від ступеня зрілості зібраних шишок залежатиме сила ефекту. Якщо гровер збере врожай, коли менша половина трихом помутніла - він може розраховувати на легкий та ненав'язливий ефект. До процесу збору й сушіння потрібно поставитися максимально відповідально та акуратно. Важливо не пошкодити структуру шишок і не допускати обсипання трихом, адже це найцінніша частина рослини, від якої залежить якість та потужність дії.