Вирощування конопель на гідропоніці
Гідропоніка – одна з прогресивних методик вирощування різних культур, у тому числі конопель. Полягає вона в тому, що замість ґрунту для кореневої системи використовується спеціальний живильний розчин. Рослини успішно вирощуються за допомогою цього методу. Він підходить навіть гроверам-початківцям без досвіду вирощування конопель.
Незважаючи на те, що спосіб практикується відносно недавно, насправді він використовувався ще нашими предками з давніх-давен. Одним із яскравих прикладів можна назвати одне із семи напівміфічних чудес світу – висячі сади Семіраміди. Інтерес до гідропоніки поступово зростає, і його використовують гровери з різних країн.
Гідропоніка та конопля
Для повноцінного розвитку будь-якої рослини важливо отримувати у достатній кількості поживні речовини. У класичному варіанті культивації розтишки одержують їх із ґрунту. Але метод гідропоніки передбачає відмову від ґрунту та вирощування конопель у водному розчині, в якому будуть утримуватися всі необхідні елементи. Завдяки цьому методу гровер може контролювати, регулювати, підбирати та змінювати підживлення рослини.
Серед переваг гідропоніки: можливість економити простір, дотримуватися чистоти, простоти пересадки, прискореного розвитку та дозрівання рослин. Також, це цілком екологічний та безпечний метод. Він забезпечує хорошу врожайність, постійне постачання куща вологою та більш високу ефективність добрив.
Коли коноплі росте в ґрунті, то всі сили рослини йдуть на розвиток та зміцнення кореневої системи. Робиться це для того, щоб коріння було простіше знайти відсутні речовини в ґрунті. Гідропоніка забезпечує вільний доступ до всіх мікроелементів, які необхідні для рослини. Завдяки цьому марихуана віддає перевагу своїй надземній частині, при цьому витрачаючи менше енергії на коріння.
Полегшується також і пересадка кущів каннабісу. Коріння легше виймається з горщика й поміщається просто в інший горщик. Для рослини така пересадка не викликає стресу, що сприятливо позначиться на його подальшому розвитку. Кущі ставатимуть сильними й дадуть хороший урожай завдяки чітко підібраному обсягу поживних речовин.
Гідропоніка відмінно підходить саме для вирощування конопель у домашніх умовах. Вона забезпечить повну безпеку та екологічність майбутніх шишок. А в ґрунті, навпаки, можуть накопичуватися важкі метали, нітрати та інші небезпечні елементи. Гідропоніка гарантує повну їхню відсутність, а також шкідників, хвороб та грибків. У таких стерильних умовах не заведеться коренева гнилизна, тому початківці гровери воліють цей спосіб вирощування.
Як вирощувати коноплю будь-якого сорту в гідропоніці?
Однією з головних переваг цього є економія простору. Вам не потрібно шукати великі контейнери та наповнювати їх ґрунтом. Знадобиться лише невелика теплиця або гроубокс.
Конструкція найчастіше виглядає наступним чином: посудина з пластику, пісок та схема регулярного поливу живильним розчином. Більш складний варіант – цебро, поставлене в піддон з керамзитом або іншим субстратом для утримання коріння. У цей піддон потрібно залити живильний розчин, який всмоктуватиметься корінням. Ще потрібне додаткове обладнання, наприклад, фільтри або повітряний насос.
Типи систем гідропоніки
Усього є шість типів систем гідропоніки:
Глибоководні культури. Рослини необхідно розміщувати на спеціальні платформи, що стоять у контейнерах із водою. Коренева система міститься в поживному розчині. Воду потрібно насичувати киснем за допомогою повітряної помпи.
Фільтровий полив. Розчин надходитиме через фільтри з судини прямо до кореневої системи.
Періодичне затоплення. Коріння спочатку повинні бути розміщені в субстрат, що добре утримує вологу, наприклад кокос або вермикуліт. Їх потрібно чітко за графіком заливати водою, яка потім зливається у контейнер.
Поживний шар. Коноплю висаджують у ємності з отворами для коріння. Потім її поміщають в один контейнер, під яким стоїть інший контейнер, тільки з живильним розчином. За допомогою помпи вода подаватиметься в контейнер з корінням й потім стікатиме назад у другий контейнер.
Аеропоніка. Горщики з рослинами конопель підвішують до великої кришки, під якою розміщені розпилювачі з живильним розчином. Розпилювачі запускаються спеціальним насосом. Марихуану потрібно зрошувати циклічно, з часовими інтервалами від трьох до десяти хвилин.
Краплинний полив. Розтишки розміщують у ємності з субстратом, в якому встановлена крапельна система поливу. Виглядає вона як насос із мережею трубочок.