Полив рослин

Полив рослин викликає багато питань. Яку воду використати? Як впливають порушення поливу на зростання рослин? Яким має бути режим поливу?

Як бачимо, питань справді багато.

Яка вода використовується для поливу?

Вода, що використовується для поливу рослин, має відповідати певним вимогам.

Насамперед, слід зазначити, що у її складі допускається невелика кількість солей та мінеральних речовин. До мінімуму необхідно звести наявність токсичних домішок. Дуже важливо, щоб вода характеризувалася слабокислою або нейтральною реакцією. Показник рН у своїй може коливатися від 5,8 до 6,2.

полив конопли

Поливати рослини можна водою, придбаною в мережі магазинів, а також тією, що ллється з крана, взятої з колодязів, свердловин, джерел та інших водойм. Можливе використання води, зібраної під час випадання опадів.

Всі ці різновиди води мають характеристики, за якими судять про їхню придатність для поливу рослин:

  • вода, яку ми купуємо в магазинах, зрозуміло, не газована й не мінеральна) для поливу рослин може застосовуватися в тому вигляді, в якому продається;
  • вода з водопроводу має пройти процедуру відстоювання, тому що в ній є хлор, шкідливий для рослин;
  • вода осадового походження має характеристики, що дозволяють вважати її чи не ідеальною для поливу, їй притаманні такі характеристики, як м'якість, нейтральна кислотність, значний вміст кисню;
  • вода з відкритих водоймищ, як правило, містить продукти розкладання відходів, гниття, а також небезпечні хімічні речовини, що робить її мало придатною для поливу;
  • очищена дистильована вода не використовується для поливу, тому що в ній немає жодних, навіть корисних сполук.

какой водой поливать канабис

Яка вода називається жорсткою?

Характеристика жорсткості, чи рівень мінералізації відбиває, скільки солей кальцію, магнію, заліза міститься у питній воді. Числовий показник, у якому вода вважається жорсткою, становить 200 ppm. Показник жорсткості важливий, тому що він визначає, наскільки збалансованим буде кислотно-лужний баланс ґрунту, для поливу рослин, у яких використовується вода. Від регулярності надходження у ґрунт мінеральних речовин, що містяться у воді, залежить якість обмінних процесів, структура ґрунту.

жесткость воды для конопли

Як очищається вода? Який метод очищення вважається найкращим?

Найдосконаліший спосіб очищення води підказала природа. Наприклад, дзьоб чайки оснащений спеціальною мембраною, проходячи через яку морська солона вода стає прісною та засвоюється організмом птиці. Спостереження цим процесом призвело до створення такого методу очищення води, як зворотний осмос. Сутність його полягає в тому, що вода, подаючись під тиском, пропускається через штучно виготовлену мембрану та очищається. Ступінь її очищення становить 90%.

Коли поливати рослини?

Полив регулюється в залежності від потреби рослин у воді. Основною ознакою того, що рослину необхідно полити, є стан верхнього шару ґрунту чи субстрату. Поливають рослини тоді, коли цей шар стає повністю сухим.

Коли надмірна вологість стає проблемою?

Проблем, пов'язаних з підвищеною вологістю грунту не виникає, поки він дренується та зберігає пухку форму. Такий грунт може регулювати вологість, швидко висихає, забезпечуючи доступ вологи до коріння. Коли ж дренаж відсутній або не виконує покладені на нього функції, ґрунт ущільнюється (якщо спочатку не мав такої структури), між його частинками мало повітря, починаються проблеми. Коріння не отримує необхідного харчування, втрачає силу, стійкість до дії збудників захворювань.

Які «водні» фактори можуть впливати на регулювання життєдіяльності рослин?

Основним елементом, що забезпечує дихання рослин, є листя. Тому важливо стежити за станом листових пластин. Для того, щоб на них не накопичувався побутовий пил, якісь інші шкідливі сполуки, листя регулярно протирають, а один або два рази на місяць рослині влаштовують душ. Тільки слід врахувати одну обережність - здійснювати подібну водну процедуру краще у темний час доби. Листя до початку світлового дня встигне просохнути. Це дозволить уникнути різких перепадів, що спричиняють стрес.

Як на рослину впливає перелив?

перелив конопли

Перелив можна віднести до однієї з найбільш поширених та чутливих для рослин помилок гроверів, особливо початківців. Визначити, що рослини страждають від надлишків вологи, можна за такими ознаками, як в'яне листя, яке набуває обвислого, пожовклого вигляду.

Як визначити, наскільки зволожений ґрунт?

Щоб упевнитися, в якому стані ґрунт, у нього занурюють вказівний палець. Полив необхідний тоді, коли ґрунт відчувається «як майже сухий». Верхній її шар між поливами обов'язково має висихати.

Як визначити, яка кількість води потрібна для поливу?

Визначити, що води достатньо, можна за ступенем насичення вологого ґрунту. Необхідно слідкувати за швидкістю поглинання та виливання води з дренажних отворів горщика або контейнера. У цьому випадку діє правило зволоженого піддону. Відповідно до нього вода, якою поливається рослина, повинна лише зволожити піддон, не переливаючись за його борти.

Чи існують прилади для вимірювання вологості ґрунту?

Для визначення вологості використовують спеціальні прилади, такі як вологометр, гігрометр. Вони є у вільному продажу.

Що робити, щоб уникнути переливу?

Для того, щоб не допускати надлишку вологості ґрунту через надмірне поливання слід обов'язково використовувати піддон. З тією ж метою в грунт можна додати перліт. Між поливами роблять перерви, які зазвичай складають кілька днів. Наприклад, розсаду поливають рясно, дотримуючись кількаденних інтервалів. Додаткові поливи при переливах можуть призвести до того, що перезволожені рослини й грунт починають демонструвати ознаки того, що їм не вистачає вологи.

Як виявляється недолив?

недолив конопли

Хоч як це дивно, ознаки недоливу нагадують ознаки переливу. Те ж обвисле листя, той самий ущільнений грунт, що збився в грудку. Однак при недоливі першими набувають пониклого вигляду листя, розташованого ближче до стебла. До того ж, їхнє пожовтіння виражене менше. Ще однією ознакою є те, що, відчуваючи недолив, рослини більш обвислі, ніж при переливі.

Які заходи можуть запобігти недоливу?

Для того, щоб рослини не відчували нестачі поливу, необхідно:

  • готувати достатню кількість води, придатної для поливу рослин;
  • стежити, скільки води потрібно кожній рослині;
  • поливаючи, спостерігати за станом піддона - чи зволожується він, чи надходить до нього вода, в якій кількості;
  • перевірити стан дренажу, щоб із нього виходила мала кількість води;
  • якщо рослини невеликі, перевірити ступінь зволоженості на вагу: рослина вимагає поливу, коли її вага з горщиком зменшується.

Як правильно визначити час поливу?

Знавці стверджують, що чи не найпростішим та найвірогіднішим способом визначення часу поливу, є метод зважування горщика «на око». Горщик з підсихаючим грунтом та рослиною буде легше. Навичка зважування «на око» набувається дуже швидко. До того ж, вона дозволяє встановити особливий зв'язок із вашими зеленими вихованцями. Якщо є бажання та час, можна потренуватися, використавши для цього аналогічний контейнер з ґрунтом як еталонний.