Препарати для рослин

Інсектициди, стимулятори росту, фітогормони

Препараты для растений

Інсектициди

Инсектициды

Інсектицидами називають пестицидні препарати, призначені для знищення шкідників.

Інсектициди класифікуються за особливостями їхнього проникнення в організм комах. На цій підставі виділяються три групи інсектицидів.

Першу групу утворюють інсектициди, які здатні нейтралізувати шкідників при контактному впливі. Вони так і називаються – контактними. Діють тих ділянках рослини, куди наносяться.

Друга група – кишкові інсектициди. Вони діють, проникаючи безпосередньо в організм шкідників, стійкість та сила їхнього впливу не залежить від факторів зовнішнього середовища.

Ще одна група – це група системних інсектицидів. Вони відрізняються здатністю проникати в судинну систему рослин і, пересуваючись нею, досягати шкідників на різних ділянках.

Інсектициди поділяються на інсектициди вибіркової та суцільної дії. Інсектициди вибіркової дії здатні нейтралізувати лише певний вид шкідливих комах. До них відносяться антигельмінтики, які ефективні у боротьбі з хробаками, нематоциди, що застосовуються для боротьби з круглими хробаками нематодами, акарициди – для боротьби з кліщами.

Інсектициди суцільної дії придатні боротьби з різними видами шкідників. Акарициди, наприклад, ділять на специфічні, що діють виключно на кліщів, та інсектоакарициди, які можуть використовуватися для знищення та інших комах.

При тривалому застосуванні інсектицидів однієї групи виникає звикання організму комах, проти яких вони застосовуються. Це називається резистентністю і пояснює, чому на якомусь етапі препарати перестають діяти, а це означає, що процес їх використання повинно бути контрольованим та ретельно спланованим.

Інсектициди випускаються у різних формах: у вигляді готових до вживання аерозолів, концентрованих рідин. Перед застосуванням їх розбавляють водою й таким розчином поливають рослини, що зазнали нападу шкідників, або обприскують їх.

Одним із найбільш уживаних інсектицидів по праву визнано карбофос. Така популярність пояснюється наявністю у його складі фосфорорганічних малотоксичних сполук. Цей препарат має широкий спектр дії. Він ефективний у боротьбі практично з усіма шкідниками: жуками, білокрилкою, борошнистими червцями. Розчином карбофосу можна обробляти ґрунт навколо рослин, розпорошувати його над рослинами. Однак виконувати всі ці процедури слід, дотримуючись інструкцій та запобіжних заходів, щоб не завдати шкоди чутливим частинам рослин та рослинам в цілому.

Не можна не відзначити, що фосфорорганічні препарати мають і властивості негативного плану:

  • у шкідників виробляється несприйнятливість препаратів, яка може набувати стійкого характеру;
  • вони становлять токсичну та канцерогенну небезпеку для людини та тварин;
  • їх надлишок запускає в живих організмах мутагенні процеси.

Користуючись інсектицидами, особливу увагу слід приділяти їх вибору:

  • набувати якісних препаратів у спеціально призначених для цього торгових точках;
  • перевіряти терміни дії препарату;
  • уточнювати склад препарату та його відповідність сертифікатам на цю продукцію;
  • звертати увагу до умови зберігання препаратів.

Використання інсектицидів сумнівного походження та зберігання може завдати дуже відчутної шкоди здоров'ю.

Хімічні засоби боротьби зі шкідниками

Акарін

Акарин

Препарат застосовується для захисту сільськогосподарських культур від рослиноїдних кліщів, колорадського жука, ріпної та капустяної білянки, капустяної совки, пильщиків, листоверток, плодожорок, п'ядениць, тютюнового та каліфорнійського трипсів, усіх видів попелиці. Наведений список свідчить про широкий спектр дії препарату. Крім того, він має властивості кишкового проникнення та впливу. Застосовується контактно. Як його переваги необхідно назвати швидкий період розпаду при попаданні в ґрунт та воду, що дозволяє мінімізувати процеси забруднення навколишнього простору. Цим препаратом можна обробляти рослини або ґрунт за три доби до збирання врожаю.

Концентрація розчину залежить від виду шкідника, проти якого він готується:

  • проти кліщів – 1-2 мл на 1 літр води;
  • проти попелиці – 6-8 мл на 1 літр води;
  • проти трипсів – 8-10 мл на 1 літр води.

Витрата робочого розчину – 1 літр на 100 кв. м. Обов'язкова умова приготування – ретельне перемішування.

При застосуванні розчину слід дотримуватись певних правил:

  • при обприскуванні рослини вибирати дні, що характеризуються сухою, ясною, безвітряною погодою, а також температурним режимом у діапазоні від +18 до +34 градусів Цельсія;
  • проводити обробку рослин у ранкові або вечірні години;
  • під час обробки прагнути до рівномірності розподілу розчину по поверхні листя рослини, інших її частин та ґрунту під ним;
  • не допускати змішування та взаємодії з іншими препаратами, враховуючи той факт, що захисні властивості препарату діють протягом 3-5 днів, а швидкість дії – 4-8 годин;
  • не зберігати невикористані надлишки розчину.

Актеллік

Актеллик

Інсектоакарицидний препарат, що випускається в ампулах по 2 мл, являє собою емульсію, що містить піріміфосметил (500 г/л). За основними характеристиками його можна віднести до препаратів контактної, фумігатної та, певною мірою, системної дії. Ефективний у боротьбі з попелицею, щитівкою, білокрилкою, кліщами та іншими шкідниками. Перед застосуванням вміст ампули розчиняють у двох літрах води. Якщо спостерігається сильне зараження, для розведення вмісту ампули можна використовувати 0,7 л води. Обробку рослин проводять за температури повітря в межах від +12 до +25 градусів. Після приготування розчин необхідно відразу використовувати, його зберігання не допустимо. Обробляючи їм поверхню листя, стежать, щоб розчин наносився рівномірно. Оскільки препарат віднесено до другого класу небезпеки, важливо дотримуватися запобіжних заходів, використовувати засоби індивідуального захисту, а в приміщення, в якому відбувається зазначена процедура, ні в якому разі не допускати дітей, тварин.

Агравертін

Агравертин

Отриманий у процесі мікробіологічного синтезу, інсектоакарицидний препарат містить авертин, що має властивості контактної та кишкової дії на попелицю, трипси, кліщів.

Розчин для боротьби з ними готується з розрахунку:

  • проти павутинного кліща – 2 мл препарату на 1 літр води;
  • проти попелиці – 6 мл на 1 літр води;
  • проти трипсів – 10 мл на 1 літр води.

Актара

Актара

Активно діюча в препараті речовина тіаметоксам забезпечує контактну, кишкову та системну дію. Його ефективність підтверджується результатами, отриманими в боротьбі з попелицею, трипсами, щитівкою, псевдощитівкою, білокрилкою. Для стійкого ефекту рослини обробляють двічі, витримавши тижневий інтервал між обприскуванням. Препарат зберігає свої захисні властивості протягом 15 – 25 днів після обприскування, після поливу – 40 – 60 днів. Для кімнатних рослин використовується дещо інша концентрація: 1 г препарату на 10 л води при приготуванні розчину для поливу і 4 г на 5 л води – для обприскування. При цьому у першому випадку витрата розчину становить 10 л на 100 кв. м, у другому – 2 л на 100 кв. м. Цей препарат токсичний, належить до третього класу небезпеки. Загибель шкідників настає через 24 години після застосування. Проте його небезпечні властивості поширюються і на людей, і тварин, і навіть птахів, риб та інші організми. Висока токсичність вимагає дотримання правил безпеки під час обробки ними рослин.

Аполо

Аполо

Препарат відноситься до контактних акарицидних препаратів. До складу аполо входить клофентезин (500г/л). Його дія має специфічні особливості. Їх сутність зводиться до того, що активно діюча речовина знищує яйця та молоді личинки червоного плодового та звичайного павутинного кліща. Не завдаючи видимої шкоди дорослим особам застосування препарату призводить до їх стерилізації. При цьому він безпечний для бджіл, інших корисних комах. До того ж садівників приваблює його сумісність із більшістю інсектицидів, фунгіцидів та акарицидів, а також стійкість та тривалість дії. Щоб провести якісну обробку достатньо одного-двох разового застосування препарату, для чого необхідно 1 чайну ложку препарату розчинити в 10 л води, потім рівномірно та ретельно змочити їм листя з двох сторін.

Арріво

Арриво

Препарат широкого спектру дії третього класу небезпеки характеризується контактно-кишковим проникненням в організм шкідників, таких як попелиця, борошнистий червець, гусениці метеликів, білокрилка, листоїд, ногохвостка, трипси. Винятком є ​​кліщ. Активна речовина циперметрин, що знаходиться у складі препарату, в концентрації 250 г/л, має високі показники початкової токсичності в поєднанні із захисним періодом тривалої дії. Препарат витрачається, виходячи з норми – 1,5 мл на 10 л води.

Базудін

Базудин

Препарат випускається у гранульованому вигляді. Упаковка містить 30 г препарату. Застосовується для боротьби зі шкідниками як садових, так і кімнатних рослин, що живуть та розмножуються у ґрунті. Він входить до групи контактних препаратів кишкового впливу. У його складі – диазинон, здатний знищувати шкідників та його личинки. На заражений ділянку поверхні ґрунту наноситься 1,5 г препарату для 1 кв. м. Якщо рослина росте в горщику, діаметр якого становить 25 см, досить щіпки, як кажуть господині, на кінчику ножа. Базудин використовують також при пересадці рослин, додаючи його до ґрунту.

Бона Форте

Бона Форте

У боротьбі з такими шкідниками кімнатних рослин, як попелиця, павутинний кліщ, трипси, щитівки, білокрилки, борошнистий червець Bona Forte Біо незамінний. Цей інсектицид містить децис. Випускається у ампулах. Надзвичайно токсичний, тому його рекомендують застосовувати у виняткових випадках, розводячи зтримане ампули десятьма літрами води.

Бі-58 Новий

Би-58 Новый

Інсектоаккарицид, що володіє контактною та системною дією, використовується проти комах-шкідників та кліщів. Являє собою складний ефір фосфорної кислоти. Вирізняється тривалим впливом. Ефірна форма препарату дозволяє зеленій частині рослини поглинати його й перерозподіляти по всій рослині у напрямку до верхівки, включаючи гілки, що відростають. Поглинаючи сік, щитівки, плодожерки, попелиця, кліщі, мідяниці, листовійки, молі, хибнощитівки, кореневі шкідники гинуть. Діюча речовина диметоат (400г/л), що входить до складу препарату, розкладається швидко. Через 30 днів після застосування препарату утворюються неотруйні сполуки.

Інта-вір

Инта-вир

Інсектицидний препарат, що випускається у таблетованій формі, застосовується для обробки кімнатних та садових рослин. До його складу входить циперметрин, ефективний у боротьбі з попелицями, трипсами, листогризними гусеницями, білокрилкою. Для досягнення успіху потрібна триразова обробка, але необхідність кожної подальшої обробки залежить від появи шкідників. Виключено застосування препарату на стадії цвітіння рослин. Оскільки він характеризується кишковим та контактним проникненням, рослини обприскують свіжоприготованим розчином (з розрахунку - одна таблетка на 10 л води), вибираючи безвітряні погодні умови та стежачи за тим, щоб розчин розподілявся рівномірно поверхнею листя або інших частин рослин.

Іскра

Искра

Інсектицидний препарат, що містить перметрин та циперметрин, використовується для захисту кімнатних та садових рослин від попелиці, трипсів, білокрилки, довгоносика, щитівки, ложнощитівки, борошнистих червців та багатьох інших шкідливих комах. Проникає в організм комах контактним та кишковим шляхом. Форма випуску – пігулки. Повністю розчинивши півтаблетки у невеликій кількості води, отриманий робочий розчин пропускають через фільтр та розводять водою до досягнення п'яти літрового об'єму. Необхідно пам'ятати, що робота з препаратом, який віднесений до третього класу небезпеки, становить загрозу для людини й тварин.

Конфідор

Конфидор

Препарат користується заслуженим визнанням завдяки властивостям, якими він володіє. Насамперед, має сенс наголосити на низьких нормах його витрачання – 1 мл на 100 кв. м. Крім того, діюча речовина імідаклоприд наділяє її якостями контактно-кишкового та системного впливу, внаслідок чого препарат здатний проникати через корінь, стебло та листя, зберігаючи активність у спеку та після дощу. Не менш важливою характеристикою є надзвичайна тривалість дії – збереження захисних властивостей спостерігається протягом 15-30 днів. Робочий розчин готується виходячи з пропорції - 1 мл препарату на 5 або 10 л води. У перші години після обробки рослин можна переконатися в ефективності розчину у боротьбі з попелицею, білокрилкою, трипсами.

Кінмікс

Кинмикс

Препарат випускається у вигляді ампул, вміст кожної з яких становить 2,5 мл. Діюча речовина - синтетичний піретроїд - має широкий спектр дії, характеризується контактно-кишковим способом проникнення. Застосовується для захисту яблунь, вишень, черешень, сливових дерев, кущів смородини від попелиці, молі та інших шкідників. Використовується при виявленні шкідників, масовому розмноженні листовійок або для профілактики після цвітіння плодових дерев та чагарників. Профілактика яблучної плодожерки проводиться за температури, що не перевищує 25 градусів Цельсія, через 15-20 днів після закінчення стадії цвітіння. Як правило, обробку проводять двічі з інтервалом 20 днів.

Карате

Каратэ

Інсектоакарицидний препарат з діючою речовиною лямда-цигалотрином має найширший спектр дії (кишково-контактним, фумігатним). Ефективний у боротьбі з попелицями, трипсами, кліщами, гусеницями, жуками, довгоносиками, а також мухами, комарами та тарганами. Не становить особливої ​​небезпеки для птахів, але може нашкодити рибам, бджолам. Зберігає свої властивості у найрізноманітніших погодних умовах, що супроводжуються підвищенням чи зниженням температури, підвищеною вологістю тощо. Розчин готується із розрахунку 0,2 мл препарату на 1 літр води. Обробку рослин повторюють за два тижні, якщо в цьому виникає потреба.

Кліпер

Клипер

Препарат відноситься до групи інсекто-акарицидних препаратів контактно-кишкової дії. Відрізняється швидкістю поширення паралічу в організмі комах та порушенням функції харчування.

Моспілан

Моспилан

Інсектицидний препарат контактно-шлункової дії. Має і характеристики системного, ефективний для захисту рослин від багатьох видів комах. Перевагою препарату є те, що його можна поєднувати з іншими препаратами, крім сильнолужних. Він не фітотоксичний, зберігає свої властивості за підвищеної температури. Пакетом по 2,5 г, які упаковується препарат, обробляють десять соток.

Розчин для обробки, наприклад, 2-2,5 соток готується з дотриманням наступної послідовності дій:

  • в 1 л води розчиняють весь вміст пакета для одержання концентрованого розчину;
  • частину концентрату (1/5) розводять 8 – 10 л води, і цим розчином обприскують рослини.

Препарат діє від 14 до 21 дня.

Мухоїд

Мухоед

Препарат з діючою речовиною діазиноном ефективний у боротьбі з личинками грибних комарів, довгоносиків, а також дощовими хробаками, кореневими червцями. Їм обробляють садові та кімнатні рослини. Порошкоподібна форма препарату дозволяє розсипати навколо рослин, змішуючи з поверхневим шаром грунту. Для цього ґрунт достатньо розпушити. Така сама процедура проводиться і при обробці кімнатних рослин, що вирощуються в горщиках.

Неорон

Неорон

Акарицидний препарат є виключно контактною дією, до складу якої входить бромпілат. Використовується для захисту рослин від кліщів. А те, що він діє лише контактно, хіба що компенсується тривалим періодом збереження активних якостей – місяць і більше. Робочий розчин готується із розрахунку 1,5 – 2 мл на 1 л води. При його застосуванні необхідно враховувати те, що препарат повинен наноситися ретельно. Їм обробляють листя з обох боків, міжвузля й навіть поверхню ґрунту.

Ніссоран

Ниссоран

Препарат з діючою речовиною гекситіазоксом (100 г/кг) має контактну дію. Його можна застосовувати, не переймаючись несумісністю з інсектицидами, фунгіцидами та іншими акарицидами. Будучи різновидом останньої групи, він ефективний у боротьбі з личинками та яйцями комах. Дорослі особини під впливом препарату піддаються стерилізації. Препарат малотоксичний з великим періодом активної дії, який становить 50 днів. Відповідно до рекомендованих норм для приготування робочого розчину 1 чайна ложка розводиться в 10 л води.

Омайт 30 СП; 57 КЕ

Омайт 30 СП; 57 КЭ

Препарат має контактну дію. Належить до акарицидної групи. Представлений кількома формами випуску: у вигляді порошку (30% пропаргіт), емульсійного концентрату – 57%. Вирізняється специфічним різким запахом, розчиняється у воді. Ефективний у боротьбі з кліщами. При цьому навіть в умовах тривалого використання не викликає звикання.

Санмайт

Санмайт

Діючою речовиною у цьому акарицидному препараті є піридабен (200г/кг). Він належить до розряду контактних. Застосовується для захисту рослин від різних видів кліщів та їх личинок. Однак тривале застосування призводить до того, що з'являється стійка до речовини, що діє, популяція. У зв'язку з цим препарат рекомендують використовувати один раз протягом року, тоді, коли кліщі виявляють найбільшу активність. Діє 5 - 6 тижнів після обробки рослин. Для приготування розчину 1 чайну ложку препарату розводять у 10 л води. Незважаючи на те, що він малотоксичний, препарат згубний і для такого шкідника рослин, як білокрилка.

Флумайт

Флумайт

Акарицидний препарат з діючою речовиною флуфензином (200г/л) має широкий спектр дії та застосовується для боротьби з павутинними, бурими, плодовими, галовими кліщами на всіх стадіях їх життєвого циклу. Належить до контактних препаратів з терміном дії 4 - 6 тижнів. Форма випуску – ампули 2 мл. Витрати – 1 мл на 2,5 л води. Поєднується з іншими препаратами. До характеристик, що описують особливості дії препарату, належать такі, як трансламінарність – здатність проникати в яйцекладку, трансоваріальність – здатність викликати стерильність яєць.

Фітоверм

Фитоверм

В основі даного препарату є аверсектин С (2г/л). Він є біопрепаратом четвертого покоління і є продуктом життєдіяльності мікроорганізмів ґрунтового шару. Дія, яку він викликає, можна охарактеризувати, як контактну, кишкову та антифідантну, а спектр дії – широкий. Препарат ефективний у боротьбі з усіма видами рослиноїдних кліщів, попелиці та інших шкідливих комах. До допомоги препарату застосовують стадії вегетації рослин. Для їх обробки вибирають сухі, безвітряні погодні умови. Особливу увагу звертають на рівномірність розпилення препарату поверхнею листових пластин. Під впливом препарату шкідники гинуть на другу – третю добу, а максимальний ефект настає на п'яту – сьому добу. Робочий розчин готується безпосередньо на момент обприскування, не підлягає зберіганню.

Концентрація розчину залежить від виду шкідника:

  • проти кліщів – 1 ампула на 1 л води;
  • проти попелиці – 1 ампула на 0,25 л;
  • проти трипсів - 1 ампула на 0,2 л.

Кількість обробок залежить від інтенсивності зараження, однак у середньому проводиться чотири обробки, інтервал між якими становить від 7 до 10 днів.

Препарат відноситься до третього класу небезпеки.

Фуфан

Інсектоакарицидний препарат третього класу небезпеки. Є концентратом емульсії малатіону. Застосовується для захисту кімнатних та садових рослин від таких шкідників, як кліщі, попелиця, трипси, білокрилка, довгоносик, щитівка, борошнистий червець. Поєднуємо з усіма іншими препаратами, крім бордоської рідини. Не має фітотоксичності. Розчин готується у пропорції 1 мл на 1 л води. Як правило, потрібно не менше трьох обробок, інтервал між якими – сім днів.

Фас

Фас

Препарат, що належить до третього класу небезпеки, використовується для захисту кімнатних та садових рослин від трипсів, попелиці, довгоносика, білокрилки та інших шкідників. Активною речовиною, яку він містить, є дельтаметрин. Ця речовина, крім шкідників, становить небезпеку для риб, бджіл. Прямої небезпеки для людини та тварин немає, але робота з препаратом вимагає дотримання запобіжних заходів. Таблетована форма випуску визначає порядок приготування робочого розчину. Для цього пів таблетки розводять у п'яти літрах води. Через 15-20 днів після обробки її можна провести повторно.

Етісо Etisso Blattlaus-Sticks

Этиссо Etisso Blattlaus-Sticks

Інсектоаккарицидний препарат з діючою речовиною диметоатом ефективний у боротьбі проти щитівки, кліща, попелиці та інших шкідників. Форма випуску препарату зручна для внесення у ґрунт. Препарат виготовляється у вигляді паличок, звідси і розрахункове, виходячи з діаметра горщика, дозування: для горщика з діаметром 10 см достатньо однієї палички, 15 см – дві, 20 – три, а понад 20 см – додається по одній паличці на кожні п'ять сантиметрів. Внесені в ґрунт палички зберігають свої активні властивості протягом 6 – 8 тижнів.

Квардіс СК

Квардис СК

Препарат має системну дію. Він належить до фунгіцидів групи стробілуринів. Його використання виправдане у разі зараження овочевих культур, що ростуть в умовах закритого та відкритого ґрунту, виноградного чагарника борошнистою росою, фітофторозом, мілдью, оідіумом, антракнозом, альтернаріозом, бурою плямистістю. Можливе використання препарату та для захисту кімнатних рослин. Його основою є діюча речовина Азоксистробін (250 г/л). Найважливіші особливості дії – профілактика та лікування аж до викорінення ураження. Форми випуску препарату дають можливість вибирати, виходячи із зручності, умов, будь-яких звичок та установок. Препарат випускається у шести міліметрових фольгованих пакетиках, а також у літрових флаконах. Робота з ним, незалежно від форми випуску, вимагає дотримання запобіжних заходів, оскільки він маркується другим класом небезпеки. Для проведення обробки вміст пакету розчиняється у п'яти літрах води у разі лікувальних дій та у десяти літрах води у разі профілактичних робіт. Цієї кількості вистачає для обробки ста квадратних метрів зеленої маси. Діюча речовина зберігає свої лікувальні та профілактичні властивості протягом 12-14 днів, а результати дії можна отримати після п'ятиденного терміну. Для обробки кімнатних рослин 0,6 мл речовини розводять у 0,5 л води, бажано теплою. Здійснювати подібні маніпуляції у приміщенні слід з особливою обережністю. Знавці своєї справи рекомендують використати медичний шприц.

Ордан

Ордан

Препарат використовується для захисту плодових культур від хвороб, таких як фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз, борошниста роса. Діючими речовинами виступають хлорокис міді (689г/кг) та цимоксаніл (42 г/кг). Пакетована форма випуску досить зручна, тому що для приготування робочого розчину двадцяти п'яти грамовий пакет порошку розчиняють у п'яти літрах води. Виняток становить концентрація розчину при пероноспорозі. В цьому випадку вміст пакетика розлучається в 10 л води. Для закріплення результату обприскування рослин повторюють через 7-14 днів.

Райок

Раек

Препарат використовується для захисту рослин від борошнистої роси. Діючою речовиною виступає дифеноконазол (250 г/л). Формами випуску препарату є ампули по 2 мл, і навіть пляшечки обсягом 10, 50, 100 мл. Концентрація розчину для обробки рослин розраховується виходячи з такого дозування – 1,5 – 2 мл на 10 л води. Процедуру обприскування проводять, зазвичай, двічі, зберігаючи інтервал між обробками 10-15 днів.

Хом

Хом

Препарат рекомендується для боротьби з багатьма хворобами, які вражають овочеві, плодові та декоративні культури. Оксихлорид міді як діюча речовина ефективно протистоїть фітофторозу, макроспоріозу, церкоспорозу, перноспорозу, антракоазу, бактеріозу, іржі, бактеріальної плямистості, кучерявості, мілдью, або хибній борошнистій росі. Загалом витрачається по 40 г препарату на 10 л води. Кімнатні рослини обробляють два – тричі. Кількість обробок садових культур може сягати п'яти. Токсичність препарату визначається третім класом.

Талстар

Талстар

Інсектицидний та акарицидний препарат є комплексним. Забезпечує захист рослин від трипсів, білокрилки, борошнистого червця, кліщів та інших шкідників. Застосовується для обробки кімнатних рослин. Захист рослин залишається дієвим протягом 2-3 тижнів. Проникає в організми шкідників контактним та кишковим способами. До його переважних характеристик можна віднести сумісність майже з усіма інсектицидами та фунгіцидами з нейтральною реакцією. Форма випуску бутильована (від 0,5 до 10 л). 10% концентрат емульсії містить біфентрин як діючу речовину.

Робочий розчин готується з урахуванням особливостей кожного виду шкідників:

  • проти кліщів - 0,03% розчин, для приготування якого 15 мл препарату розводиться 500 мл води;
  • проти білокрилки - 0,06% розчин (0,3 мл препарату на 500 мл води);
  • проти попелиці – 0,02% розчин (0,1 мл на 500 мл води).

Використовуються виключно свіжоприготовані розчини, їх кількість, що залишилася, не зберігається.

Біологічні засоби боротьби зі шкідниками

Бітоксибацилін

Битоксибациллин

Препарат акарицидного типу використовується у разі ураження рослин павутинним кліщем. Чинить кишкову дію. Основою препарату є штам бактерій Bacillus thuringiesis var. tenebrionis.

Бікол

Акарицидний препарат представлений штамом бактерій Bacillus thuringiesis var. thuringiesis. Належить до препаратів, що діють кишковим способом. Вражає павутинних кліщів. Відмінною особливістю препарату є те, що він містить спеціальні добавки, які характеризуються змочуючими та липкими властивостями.

Боверін

Боверин

В основі цього інсектициду є гриб Beauveria bassiana. Ефективний у боротьбі з трипсами. Для обприскування використовується 1% розчин препарату.

Вертицилін

Вертициллин

Інсектицидний препарат містить суперечки гриба Verticillium lecanii. Його застосовують для захисту рослин від білокрилки. Принцип дії передбачає проникнення спор гриба (конідій, бластоспор) у тіло білокрилки, у результаті при розростанні гриба уражаються органи шкідника. Враховуючи залежність здатності гриба до розмноження від вологості повітря, ґрунт перед застосуванням препарату зволожують, а сам препарат за 12-24 години до застосування витримують у воді.

Гаупсін

Гаупсин

Біоінсектицидний та фунгіцидний препарат. Має широку дію. Їм обробляють сади, городи, також застосовують для захисту кімнатних рослин. Препарат дієвий у боротьбі з грибковими захворюваннями, шкідниками. До переліку шкідників, проти яких застосовують гаупсин, належать кучерявість, чорна плямистість, борошниста роса, бактеріоз, фітофтороз, септоріоз, чорна гнилизна, попелиця, павутинний кліщ, гусениці, трипс та інші. Ефективність препарату виробник оцінює від 90 до 94%. До того ж, важливою його характеристикою є те, що препарат не становить небезпеки для людини, тварин, риб, бджіл, не має здатності накопичуватися та залишатися в ґрунті та рослинах. Його можна застосовувати разом із отрутохімікатами. Виняток становлять бордоська рідина, препарати, які містять мідь. У ситуації використання таких препаратів обробляти рослини гаупсином можна лише через 21 день. Робочий розчин готується, виходячи з такого дозування – 200-250 г препарату на 10-12 л води, обов'язково кімнатної температури. Розчин має бути свіжоприготованим.

Гамаїр

Гамаир

У складі цього біопрепарату є бактерії Bacillus subtilis. Вони ефективно захищають кімнатні та садові культури від бактеріальної листової плямистості, фітофторозу, борошнистої роси, несправжньої борошнистої роси, сірої гнилі, білої гнилі, кили, фузаріозу. Для досягнення бажаного результату обробку рослин проводять три рази, дотримуючись інтервалу між обробками 7 днів. Концентрація розчину різна для поливу та обприскування. Розчин для поливу готується із розрахунку одна таблетка на п'ять літрів води, для обприскування – дві таблетки на один літр води.

Планріз

Планриз

Препарат для захисту рослин від моніліозу яблуні, сірої гнилі суниці. Є біофунгіцидом. У його складі бактерії Pseudomonas fluorescens. Важливо, щоб рослини були оброблені в перші два дні після ураження листя та плодів, зростання міцелію грибів. А якщо застосувати планріз за 24 години до збирання врожаю, можна скоротити втрати у процесі зберігання плодів.

Мікосан

Микосан

Біопрепарат. Підвищує опір кімнатних рослин, садових культур дії патогенних грибів. Під його впливом тканини рослин починають виробляти лектинів, що пригнічує зростання грибів та бактерій.

Віртуальна АТС
Віртуальна АТС
Хочете, зателефонуємо
у зручний для Вас час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ