Про Гумінові кислоти та їх корисність
У складі добрив часто є гумінові кислоти. У рекламах наявність цього компонента подається як безперечна перевага.
Що це за кислоти?
Гумінові кислоти є складною сумішшю органічних сполук, які, у свою чергу, є результатом гумифікації відмерлих рослин. Процес гумифікації – це перетворення органічних останків на гумус за допомогою мікроорганізмів та під впливом факторів середовища, таких як волога, кисень. У складі гумінових кислот вуглець – 50-70%, кисень – 25-35%, водень – 4-6%. Взаємодія мінеральної складової гумінових кислот із гумусом утворює поживні речовини, доступні для рослин.
Ключовим моментом у цій взаємодії є гумус. Гумус перекладається з латинської як земля, або ґрунт. Він виконує роль накопичувача поживних речовин, таких як азот, фосфор, сірка, мікроелементи. Перебуваючи в гумусі у недоступній для рослин формі, після втручання мікроорганізмів, поживні речовини набувають форми, придатної для засвоєння. А при розкладанні з гумусу виділяється необхідна рослинам вуглекислота. Крім того, гумус визначає структуру та поглинальні властивості ґрунтів. Найбільше гумусу (5-10%) містять чорноземні ґрунти, найродючіші. У торф'яних 90% органічних, різного рівня розкладання, та гумусових речовин.
Отже, гумус та гумінові кислоти входять до складу родючих ґрунтів, відрізняючи їх від неродючих. Це підтверджують і спостереження природою. У дикій природі, наприклад, у лісі, на луках, останках рослин, тваринна органіка зберігається й перегниває, утворюючи гумус.
Не випадково у спеціальній літературі вказується на те, що перегній покращує якість ґрунту та визначається як органічна маса, яка утворюється при розкладанні тварин та рослинних останків, збагачена вуглецем.
Спостерігаючи за природою, краще зрозуміти, як діють добрива, яка їх роль розвитку рослин. Вирощуючи рослини, має сенс слідувати за природою, в якій все гармонійно та взаємопов'язано.
Ось чому добрива, нехай створені та внесені у ґрунт спеціально, так необхідні. Ми не можемо вирощувати домашні рослини виключно в природних умовах, але створювати умови, наближені до природних, нам під силу.